Babacan’dan iktidara hodri meydan

AK Parti ve MHP’nin seçim kanunu teklifine tepki gösteren Ali Babacan, “Seçim meydanda kazanılır” diyerek, Erdoğan ve Bahçeli’ye ‘meydan okudu.’
Ankara Masası
|
16 Mart 2022, Çarşamba - 15:22
Babacan’dan iktidara hodri meydan

Siyasette AK Parti ve MHP’nin hazırlayıp Meclis’e sunduğu seçim kanunu teklifine ilişkin tartışmalar sürüyor. Konuyla ilgili bir açıklama da DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan geldi.

"Erdoğan ve Bahçeli, kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşecek"

Babacan, "Seçim yasalarıyla oynamaktan medet umanlar, halkın çoktan vermiş olduğu bir kararla inatlaşmaya çalışıyorlar. Beyhude. Halkın desteğini kaybedip, seçimi matematik formülleriyle kazanacaklarını zannediyorlar. Vay yavrum vay... Uğraşsınlar, mümkün değil. Açık açık ifade ediyorum. Erdoğan ve Bahçeli, kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşecek. Seçim günü geldiğinde, halkımızın iradesi, her türlü siyaset mühendisliği ürünü formülü yıkıp geçecek." ifadelerini kullandı.

"Masa başında üretilen formüllerle, entrikalarla seçim kazanılmaz"

Sadece halkın sağduyusuna güvenerek bu yola çıktıklarını belirten Babacan, "Halkımızın yoğun ilgi ve teveccühüyle de yolumuza devam ediyoruz. Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’ye sesleniyorum: Masa başında üretilen formüllerle, entrikalarla seçim kazanılmaz. Seçim meydanda kazanılır. Onun için Erdoğan ve Bahçeli’ye hodri meydan diyorum." dedi.

"Jübile seçimlerine nasıl gireceklerini konuşmuşlar"

Babacan açıklamalarına şöyle devam etti:

"Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli baş başa verip, jübile seçimlerine nasıl gireceklerini konuşmuşlar. Ancak, görünen köy kılavuz istemez. Sonuç şimdiden ülkemize hayırlı olsun. Önümüzdeki seçimler, Sayın Bahçeli’nin çeyrek yüzyıllık genel başkanlık kariyerinin de jübilesi olacak. Biz kendilerini, er ya da geç, kendilerine yakışan bir şekilde uğurlayacağız. Ardından, ülkemizi en kısa sürede, huzura, zenginliğe ve adalete kavuşturacağız. Önümüzdeki seçimler, devletin elindeki tüm imkanların, iktidardaki parti lehine seferber edildiği son seçim olacak. 

İktidar ortaklarının aklına harita mühendisliği yapmak gelmiş. Seçimi, mevcut kurallarla artık kazanamayacaklarını nihayet anladıkları için, seçimin kurallarını değiştirme gayretine düşmüşler. Fakat yine yanılıyorlar! Çünkü seçimi, mevcut seçim sistemi yüzünden kaybedeceklerini zannediyorlar. Oysa kaybetmelerinin asıl nedeni, seçim sistemi falan değil. Kaybedecek olmalarının asıl nedeni, evirilip içine düştükleri zihniyet. Kaybeden kendi zihniyetleri, bu otoriter zihniyet olacak."

http://www.ankaramasasi.com/haber/1367801/babacandan-iktidara-hodri-meydan
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.