Husiler'in Suudi Arabistan saldırısına Türkiye'den kınama

Aramco'nun petrol tesisleri, Husiler tarafından saldırıya uğradı. Türkiye Dışişleri Bakanlığı gerçekleştirilen saldırıları kınadı.
Büşra Bayrak
|
26 Mart 2022, Cumartesi - 10:11
Husiler'in Suudi Arabistan saldırısına Türkiye'den kınama

Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın yanı sıra Cidde, Cizan ve diğer bazı bölgelere İHA ve füzelerle saldırılar düzenlediklerini belirtti.

Yemen'de hükümet güçlerine destek veren Arap Koalisyonu Sözcüsü Turki el-Maliki, Cidde'de yer alan Aramco'ya ait petrol ürünleri dağıtım tesislerinin saldırıya uğradığını açıkladı.

Saldırının "Yemen'deki İran destekli terörist Husi milisleri" tarafından düzenlendiğini ifade eden Maliki, tesislerdeki iki petrol deposunda yangın çıktığını aktardı.

"Terör eylemlerinin  bir an önce son bulması elzemdir"

Öte yandan Dışişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, Husilerin ülkenin farklı bölgelerinde sivillere ve petrol tesislerine gerçekleştirdiği saldırılar kınandı.

Açıklamada, "Bölgemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür terör eylemlerinin bir an önce son bulması elzemdir. Bu çerçevede, Suudi Arabistan’la dayanışmamızı ve Körfez bölgesinin güvenliğine olan bağlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz." ifadeleri kullanıldı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1386787/husilerin-suudi-arabistan-saldirisina-turkiyeden-kinama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.