Esenyurt’ta değnekçi terörü kameraya böyle yansıdı

Esenyurt’ta bir iş yerinin önünü mesken tutan değnekçi çetesi, mekan sahibinin otopark alanını İSPARK’a kiralamasıyla deliye döndü. Rant kapısı kapanan değnekçiler iş yerini basıp ortalığı birbirine kattılar.
IHA-20200917AW116416
|
17 Eylül 2020, Perşembe - 09:46
Esenyurt’ta değnekçi terörü kameraya böyle yansıdı

Olay, geçtiğimiz cuma günü saat 12:00 sıralarında meydana geldi. 

Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı üzerinde bulunan bir restorantın önünü mesken tutan değnekçilerden usanan mekan sahibi İSPARK’a başvurdu. 

Dükkan önünde bulunan alanı İSPARK’a kiralayan dükkan sahibi Oktay Karagöz her şeyin düzeleceğini düşündü. Ancak iddiaya göre, rant kapısı kapanan değnekçi çetesi dükkana gelip haraç istedi. Bu talebi olumsuz karşılanan grup, dükkanın önüne gelerek mekanı taşlayıp daha sonra iş yeri sahibini dövmeye çalıştı. 

İhbar üzerine iş yerine gelen polis ekipleri saldırganları yakalayıp polis merkezine götürdü. Saldırıya uğrayan Oktay Karagöz karakola giderek şikayetçi oldu. 

“İş yerimizi basıp patronumuzu darp ettiler”

Saldırıya uğrayan restoranın müdürü,” Biz bu mekanı geçtiğimiz yıl kasım ayında açtık. Bir grup bize gelip haraç almak istedi, buna müsaade etmedik. Daha sonra mekanın önündeki alanı otopark gibi kullanıp gelen müşterilerden usulsüz ücret almaya başladılar. Biz buna da izin vermeyip İSPARK’a başvurup bu alanı kiraladık. Tabi bu durum işlerine gelmedi ve iş yerimizi basıp patronumuzu darp ettiler” diye konuştu.

Olay anı güvenlik kamerasında

Yaşanan olay ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 6-7 kişilik grubun iş yerinin önüne geldiği önce mekanı taşlayıp daha sonra iş yeri sahibine saldırdıkları görülüyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/170724/esenyurtta-degnekci-teroru-kameraya-boyle-yansidi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.