‘Çav bella’ skandalında 1 kişi gözaltında

Ankara Masası
|
21 Mayıs 2020, Perşembe - 21:36
‘Çav bella’ skandalında 1 kişi gözaltında

İzmir’de cami ses sistemine sızarak hoparlörden şarkı çalınması olayı ile ilgili  bir kişi gözaltına alındı.

İzmir'deki cami hoparlörlerinden müzik yayınına ilişkin bir kişi gözaltına alındı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Müftülüğün merkezi ses sistemini sabote ederek kentte bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapanlar ile eylemi övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunanlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, Banu Ö.’nün gözaltına alındığını bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Ö, Türk Ceza Kanunu'nun 216/3 maddesi kapsamında “Dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan gözaltına alınmıştır." ifadesine yer verildi.

Öte yandan aynı soruşturma kapsamında 1 kişinin daha gözaltına alındığı ve bu kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

İzmir'deki bazı camilerin hoparlörlerinden dün müzik yayını yapılmıştı. Müftülükten yapılan açıklamada, yayının, merkezi sistemin frekansına korsan şekilde müdahil olanlarca yapıldığı belirtilmiş, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğu bildirilmişti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da eylemi gerçekleştiren ve eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. 

Etiket: İzmir, cami, gözaltı, hoparlör, şarkı, soruşturma, Cumhuriyet Başsavcılığı, övücü, Müftülük, sabote, korsan, adli kontrol, serbest,

http://www.ankaramasasi.com/haber/17160/cav-bella-skandalinda-1-kisi-gozaltinda
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.