Sokak ortasında 1 milyon dolar

Ankara Masası
|
22 Mayıs 2020, Cuma - 10:26
Sokak ortasında 1 milyon dolar

ABD'de yol ortasında 1 milyon dolar bulan aile parayı polise teslim etti

ABD'de bir aile yol ortasında 1 milyon dolar buldu

ABD’nin Virginia eyaletinde bir aile, yolda bulduğu yaklaşık 1 milyon dolar nakit parayı polise teslim etti. 

Yerel medyadaki haberlere göre, Schantz ailesi içinde bulunduğu araç öndeki araca çarpmamak için aniden direksiyon kırınca yol ortasındaki çöp torbasını çiğnedi.

Torbayı çöpe atmak için araçlarından inen aile fertleri, yolun kenarında benzer bir torba daha bulunduğunu gördü ve ikisini de alarak kullandıkları kamyonetin arkasına attı.

Akşam eve geldiklerinde çöpe atmak için torbaları alan aile üyeleri, torbanın içinde küçük plastik paketler olduğunu fark etti.

Torbaların içini açıp bakan aile üyeleri, yaklaşık 1 milyon dolara yakın nakit para olduğunu gördü.

"Doğru olanı yaptılar"

Anne Emily Schantz, hemen polisi arayarak parayı teslim ettiklerini belirterek, "Çünkü bize ait olan bir şey değildi." dedi.

Torbaları teslim alan Caroline Polis Departmanından Scott Moser da Schantz ailesiyle gurur duyduklarını ifade ederek, "Ailenin parayı iade etmesi gerçekten karakterini gösteriyor. Eminim bu kararı vermek kolay değildi, neredeyse 1 milyon dolar nakit. Ama doğru olanı yaptılar." diye konuştu.

Moser, para torbalarının bir bankaya nakil yapan posta servisine ait olduğunu zannettiklerini aktararak olayı araştırdıklarını belirtti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/17236/sokak-ortasinda-1-milyon-dolar
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.