Kaşıkçı'nın oğlu: "Katilleri affettik"

Ankara Masası
|
22 Mayıs 2020, Cuma - 10:14
Kaşıkçı'nın oğlu: "Katilleri affettik"

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ailesi, cinayeti işleyenleri affettiklerini duyurdu.

Başkonsolosluk binasında vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı, hem kendisi hem de ailesi adına, Twitter hesabından bir açıklama yayımladı.

Babaları Cemal Kaşıkçı'nın katillerini bağışladıklarını belirten Salah, Allah'ın rızasını kazanmak üzere bu kararı aldıklarını savundu.

Salah, açıklamasında, "Bir kötülüğün karşılığı ona denk bir davranıştır ama kim bağışlar, düzeltme yolunu tutarsa onun mükâfatını Allah verir. Hiç şüphe yok ki O haksızlık edenleri sevmez." yazdı.

Kaşıkçı cinayeti

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de evlilik işlemleri için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gelmiş, sonrasında kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı'nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı ancak cesedinin nerede olduğu konusu bir türlü netlik kazanamadı.

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 20 sanık hakkında düzenlenen iddianame sonucu kamu davası da sürüyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/17240/kasikcinin-oglu-katilleri-affettik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.