Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Haliç paylaşımı

Ankara Masası
|
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 10:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Haliç paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan:"Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç'i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 'Haliç’i temizleyeceğiz' şeklindeki algı operasyonuna 25 yıl önceki fotoğraflarla cevap verdi.

Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Erdoğan, “Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç'i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz." dedi.

Erdoğan, Twitter hesabından Haliç'in önceki ve sonraki hali ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Haliç'teki çalışmaları denetlerken çekilen fotoğraflarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, "Milletimize hizmet etme şerefine eriştiğimiz ilk günden beri tabiata sevgimizi, çevreye olan duyarlılığımızı kaybetmeden, Allah'ın yarattığı tüm canlıları koruyarak, her birine derin saygı duyarak çalışıyoruz. İnsanca bir yaşam için en az hava kadar, su kadar, toprak kadar ihtiyacımız olan biyolojik çeşitliliğin önemine dikkat çekmek amacıyla BM tarafından ilan edilen 22 Mayıs Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü'nü tebrik ediyorum. Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç'i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz." İfadelerine yer verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/17697/cumhurbaskani-erdogandan-halic-paylasimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.