Yunan Gazetesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren manşetine çok sert tepkiler geldi

Bir Yunan Gazetesi'nin basın etik ilkelerini hiçe sayan, hadsiz, saygısız ve provokatif manşetine Türkiye'den tepkiler yükseldi.
Büşra Bayrak
|
20 Eylül 2020, Pazar - 11:21
Yunan Gazetesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren manşetine çok sert tepkiler geldi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yunanistan’da bir gazetenin hakaret içerikli manşetine sert tepki gösterdi.

"Kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum" 

Kalın, “Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur” dedi.

"Yunan hükümetini, bu utanmazca ve acınası hareketin sorumlularından hesap sormaya davet ediyoruz"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bir Yunan gazetesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edilmesini muhatabımıza gönderdiğimiz mektupla en güçlü biçimde kınadık. Yunan hükümetini, bu utanmazca ve acınası hareketin sorumlularından hesap sormaya davet ediyoruz.” ifadesini kullandı. 

"Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise , “Habercilikle alakası olmayan bir Yunan gazetesinde Sn. Cumhurbaşkanımızı hedef alan ve aklı başında Yunan halkı dahil sağduyu sahibi hiç kimsenin asla kabul etmediği son derece seviyesiz ifadeyi şiddetle kınıyoruz. Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır. İki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeyi amaçlayan ve kamu vicdanında zaten mahkum olan bu ahlaksızlar hakkında Yunan makamlarınca da gerekli idari ve adli işlemlerin derhal yapılmasını bekliyoruz.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/177293/yunan-gazetesinin-cumhurbaskani-erdogana-hakaret-iceren-mansetine-cok-sert-tepkiler-geldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.