Çelik: “Barbarlık sınırını geçtiler”

Ankara Masası
|
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 18:37
Çelik: “Barbarlık sınırını geçtiler”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'yi sert sözlerle eleştirdi. Parti sözcülerini aile değerleri üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Çelik, "Cumhurbaşkanımıza ve partimize karşı yürütmeye çalıştığınız yıkım siyasetine aile değerlerini karıştırmanız siyasi hayatımızda daha önce görülmemiş bir barbarlıktır" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef alan sözlerine yanıt AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Twitter üzerinden açıklama yapan Çelik, CHP'yi aile değerleri üzerinden siyaset yapmakla suçladı.

 İşte Çelik'in o açıklamaları:

"CHP Genel Merkezi’nde “Mutfakta biri mi var?” sorusunun cevabı belli. Mutfak, toplumumuzun en temel değerlerine saldıran bir kafa tarafından tamamen ele geçirilmiş. Sözcülerin dili aile değerleri başta olmak üzere her şeye saldırmakta barbarlık sınırını geçti.

CHP sözcülerine kaç kere söyledik; aile değerleri üzerinden siyaset yapmayın.

Siyasi hayatımızın en yakıcı günlerinde bile aile üzerinden siyaset yapmamak temel bir değerdi. Siyasi tartışmalarda siyasi yaklaşım üretmek yerine, aileye saldırmak gibi ahlak dışı ve barbar bir yaklaşımı da siyasete siz soktunuz.

Faydası yok ama yine de tekrar söyleyelim: Siyasette siyasi akılla var olmaya çalışın. Siyasi barbarlık yapmayın. Siyasi akıl ve siyasi ahlaka dayanan dil herkese lazımdır. Siyasi akıl konusundaki giderek büyüyen cari açığınızı argo ile kapatmaya çalışmayın.

CHP sözcülerinin dili dil olmaktan çıktı artık, bir enfeksiyon aracına dönüştü. Hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımız aile değerleri konusunda hassastır. Toplumumuzda temel değerler konusundaki hassasiyet partiler üstü bir hassasiyettir.

Partileri farklı olsa da tüm vatandaşlarımız için aile temel bir değerdir. Aile kavramını siyaset konusu yapmak barbarlıktır. Bu barbarlığa, hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımız karşıdır.

Siyasi muhalefet demokratik haktır, siyasi barbarlık ahlak dışı bir tutumdur. Muhalefet etmek için siyasi akılla yaklaşım üretin, barbarlıkla aile değerlerine saldırmayın.

Bir kişinin siyasi kimliğine veya siyasi uygulamalarına karşı olan, siyasi akılla muhalefet etmeye çalışabilir. Ama siyasi akıl üretmeyi beceremeyen barbarlığa sarılır. Aile değerlerine saldıran barbarlık, siyasi kabiliyet yoksunluğunun göstergesidir."

http://www.ankaramasasi.com/haber/17909/celik-barbarlik-sinirini-gectiler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.