Sedat Peker hakkında iddianame hazırlandı

Organize suç örgütü liderli Sedat Peker hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırladı.
Onur Çetinkaya
|
22 Eylül 2022, Perşembe - 13:20
Sedat Peker hakkında iddianame hazırlandı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in İstanbul’daki evine 9 Nisan 2021 tarihinde emniyet tarafından operasyon düzenlendi.

İddianame hazırlandı 

Yürütülen soruşturma sonrası saldırı düzenlenen evde çıkan bir adet silah ve mermiler nedeniyle Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandığı ortaya çıktı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sedat Peker’in de içerisinde bulunduğu bir kısım şahıslar hakkında suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak-yönetmek-üye olmak- yardım etmek, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, eziyet, kasten yaralama, iş ve çalışma hürriyetinin ihlali, tehdit, 6136 Sayılı Kanununa Muhalefet, tefecilik, nüfuz ticareti suçları ile ilgili olarak soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Yakalanması ve cezalandırılması istendi

İddianamede, Peker’in üzerine atılı suçun seri muhakeme kapsamında olduğu ancak yurt dışında olma sebebiyle şüpheliye ulaşılamaması halinde seri muhakeme usulünün uygulanmayacağı belirtilerek, Peker’in yurt dışında olduğunun sabit olduğu, ayrıca hakkında 25 Ağustos 2022 tarihinde yakalama emri düzenlendiği kaydedildi.

Sedat Peker'in "Bir Adet Ateşli Silah ve Mutat Sayıdaki Mermileri Bulundurma" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve 30 günden 100 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılmasının talep edildiği iddianamede, Peker hakkında mahkumiyet kararı tayin olunması halinde TCK 53. Maddesindeki belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına karar verilmesi istendi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1795824/sedat-peker-hakkinda-iddianame-hazirlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.