Selanik-İzmir feribot seferleri başlıyor

İzmir-Selanik feribot seferleri, bugün başlıyor. İlk sefer saat 17.00’de Selanik’ten İzmir’e yapılacak.
Onur Çetinkaya
|
10 Ekim 2022, Pazartesi - 12:43
Selanik-İzmir feribot seferleri başlıyor

Ankara-Atina hattında gerilim devam ederken iki ülke arasında güzel gelişmelerde yaşanıyor.

Turizmin karşılıklı devam ettiği Türkiye-Yunanistan'da bu kez feribot seferleri genişletiliyor.

Selanik-İzmir arası sefer

Yunanistan merkezli bir şirket tarafından Smyrna di Levante feribotuyla düzenlenecek yolculuklar, Selanik’ten İzmir’e yapılacak seferle başlıyor. 

Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 19.00’da Selanik’ten İzmir’e sefer yapacak feribot, salı ve perşembe ve pazar günleri ise saat 19.00’da İzmir’den Selanik’e sefer yapacak. Seferlerin 12-13 saat sürmesi bekleniyor. 

"Avrupa’ya ulaşan entegre bir taşımacılık geliştirebiliriz"

Bu hattın sadece Yunanistan hattı olarak düşünülmemesi gerektiğini ifade eden İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Denizyolu seferlerinin başlamasıyla birlikte turizmin tetiklediği, ticaretle gelişerek artan bir işbirliğimiz olabilir. İzmir üzerinden denizyolu ile başlayarak Selanik’e ve devamında Avrupa’ya ulaşan entegre bir taşımacılık geliştirebiliriz” dedi.

"Hem kentimize hem ülkemize katkı sağlıyoruz"

İzmir Ticaret Odası olarak İzmir Alsancak Limanının Ro-Ro seferlerinde açılmasında da önemli bir mesai yürüttüklerini vurgulayan Özgener, “Odamızın yoğun çabaları sonucunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın değerli katkılarıyla Ro-Ro seferleri İzmir Alsancak Limanından Şubat 2021’de yeniden başladı. Ayrıca İzmir-Alsancak Limanından İspanya’nın Teragona Limanına da yeni Ro-Ro seferleri desteğimizle başlamış oldu. Bu lobi faaliyetleri ile hem kentimize hem de ülkemize katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1826456/selanik-izmir-feribot-seferleri-basliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.