Abdulkadir Selvi, Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasını eleştirdi: Erdoğan size ne yaptı?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yeniden Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na seçilen Temel Karamollaoğlu’nun kongrede yaptığı konuşmayı eleştirdi.
Ankara Masası
|
31 Ekim 2022, Pazartesi - 09:05
Abdulkadir Selvi, Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasını eleştirdi: Erdoğan size ne yaptı?

Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Saadet Partisi’nin 8. Olağan Büyük Kongresi’ni değerlendirdi.

Selvi Karamollaoğlu'nun kongredeki ifadelerine tepkisini ''Saadet Partisi’nin kongresini TV5’ten izledim. Nezih bir ortam vardı. Ama Milli Görüş’ün heyecanı yoktu. Milli Görüş’ün rengi yoktu. Temel Karamollaoğlu’nu mu dinledim yoksa Kılıçdaroğlu’nu mu, ayırt edemedim. Dil aynı dil, üslup aynı üsluptu.'' cümleleriyle gösterdi.

''Allah aşkına Erdoğan size ne yaptı?'' diye soran Selvi ''Allah aşkına Erdoğan size ne yaptı? Erbakan’ın hedefi olan Ayasofya’yı açtığı için mi Erdoğan’a düşmansınız? Erbakan’ın vaat ettiği Taksim Camisi’ni yaptığı için mi Erdoğan’a karşısınız? Erbakan’ın mücadelesi olan başörtüsü sorununu çözdüğü için mi Erdoğan’dan nefret ediyorsunuz? Okullara Kuran-ı Kerim dersi, peygamberimizin hayatı dersleri koyduğu için mi Erdoğan’a karşısınız? İlk yerli ve milli otomobil TOGG’u üretmeyi başardığı için mi Erdoğan’a karşı bayrak açtınız?

Erbakan’ı hapisten kurtardığı için mi Erdoğan’ı tasfiye etmek istiyorsunuz? Erbakan’ı hapisten kurtaran düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğu için mi Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı seçtirmek istiyorsunuz? Allah aşkına nedir bu Erdoğan düşmanlığı?'' ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1886136/abdulkadir-selvi-temel-karamollaoglunun-konusmasini-elestirdi-erdogan-size-ne-yapti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.