MİT, YPG’nin Amude sorumlusunu vurdu

Mardin’in Şenyurt Sınır Kapısının karşısındaki Amude’de, Milli İstihbarat Teşkilatının gerçekleştirdiği nokta operasyonda terör örgütü PKK-YPG’nin sözde Amude sorumlusu Kemal Suphi El Ahmaad etkisiz hale getirildi.
Ersin Küçükbarak
|
17 Kasım 2022, Perşembe - 13:12
MİT, YPG’nin Amude sorumlusunu vurdu

Mardin Kızıltepe'nin karşı çaprazında yer alan Suriye'nin Amude kasabasında Milli İstihbarat Teşkilatınca 13 Kasım günü Silahlı İnsansız Hava Aracıyla gerçekleştirilen nokta operasyonda terör örgütünün elebaşısözde Amude sorumlusu,Suriue uyrukulu,larından olan Suriye uyruklu Kemal Suphi El Ahmaad etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK-YPG'nin Türkiye-Suriye sınırını birbirinden ayıran Şenyurt Hudut hattında görev alan Mehmetçiğe yönelik uzun zamandan beri bir saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edildi.

Hangarın içinde vuruldu

Teröristlerin Amude'ye bağlı Türkiye sınırındaki Sincik Sadun köyünde bir araya gelerek hazırlık yaptıkları bilgisi üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı Dış Operasyonlar Başkanlığına bağlı özel bir ekip, operasyon için harekete geçti.

Saldırıyı planlayan ve gerçekleştirecek olan terörist grubun başındaki isim olan ve terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Amude sorumlusu Suriye uyruklu Kemal Suphi El Ahmaad'ın teröristlerle bir araya geleceği öğrenildi ve içinde bulunduğu zırhlı araç sinyal takibiyle izlendi.

Teröristlerin karargâh olarak kullandığı Sincik Sadun köyündeki bir hangarın içine giren araç, Silahlı İnsansız Hava Aracıyla vuruldu. Araçta bulunan terörist Kemal operasyon,Suphi El Ahmaad öldürülürken, iki terörist de yaralandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1940151/mit-ypgnin-amude-sorumlusunu-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.