Bilecik Pazaryerinde elektrik telleri yer altına alınıyor

Ankara Masası
|
21 Kasım 2022, Pazartesi - 17:48
Bilecik Pazaryerinde elektrik telleri yer altına alınıyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve OEDAŞ tarafından elektrik telleri yer altına alma işlemi sürerken, Belediye Başkanı Zekiye Tekin çalışmaları yetkilerle birlikte inceledi.

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) - Pazaryeri ilçesinde çalışmalarının 2023 Mart ayına kadar tamamlanması hedeflendiğini belirten Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, OEDAŞ tarafından sürdürülen elektrik tellerinin yer altına alınma çalışmaları ardından üst yapı çalışmalarının başlayacağını açıkladı.

Başkan Tekin, Enerji Bakanlığı'nın yatırımı olan havai hatların yer altına alınması ve enerji kalitesinin yükseltilmesi projesinde ekiplerin ve OEDAŞ personeli ile yapılan çalışmaları yerinde incelediklerini söyledi. Uygun bulmadıkları yerleri müteahhit firma ile birlikte düzeltmeleri konusunda istişarede bulunduklarını belirten Başkan Tekin, "Kısa sürede çalışmaların tamamlanmasının ardından kaldırımlarımızı düzenleme çalışmamız başlayacağını halkımızın bilgisine sunuyor göstermiş oldukları anlayış için esnaflarımız başta olmak üzere hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1946678/bilecik-pazaryerinde-elektrik-telleri-yer-altina-aliniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.