Eczane ve Marketlerde Korona Virüsü Denetimi

Ankara Masası
|
13 Mart 2020, Cuma - 10:07
Eczane ve Marketlerde Korona Virüsü Denetimi

Ticaret Bakanlığı, korona virüs salgınının Türkiye’de görülmesinden sonra eczane ve marketlerde yüksek fiyat artışlarına karşı eş zamanlı denetim gerçekleştirdi.

Ticaret Bakanlığı, korona virüs salgınının Türkiye'de de görüldüğünün açıklanmasının ardından  yüksek fiyat artışını kontrol altına almak ve fırsatçılara göz açtırmamak amacıyla eş zamanlı denetimler gerçekleştirdi. Tüketicinin Korunması Ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Ticaret İl Müdürlükleri ekiplerince, 81 ilde gerek maske ve diğer sağlık malzemeleri, gerekse gıda ürünlerine yönelik eş zamanlı denetimler yapıldı.

Ankara'da yapılan denetimler; Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal ile Ankara İl Ticaret Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçtiğimiz gün düzenlenen toplantıda denetimlerle ilgili açıklama yapmış ve maskede, tıbbî malzemelerde aşırı fiyat artışları olduğunu belirtmişti.  Pekcan, önceliğin halkın sağlığı olduğunu vurgularken, haksız satış yapan fırsatçılara bakanlık olarak göz açtırmayacaklarını bildirmişti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1960/eczane-ve-marketlerde-korona-virusu-denetimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.