Sıra beklemek istemeyen şahıs eczaneyi birbirine kattı

Kayseri’de ilaç almak için eczaneye gelen ve sıra beklemek istemeyen şahıs, önce çalışanlarla tartıştı ardından da ilaçları dağıttı. Yaşanan arbede anları kameralara yansıdı.
Hande Mağden Akyol
|
23 Ocak 2023, Pazartesi - 16:47
Sıra beklemek istemeyen şahıs eczaneyi birbirine kattı

Olay, Kayseri Şehir Hastanesinin karşısında bulunan bir eczanede yaşandı.

Geçtiğimiz gün nöbetçi eczaneye gelen bir şahıs, ilaç almak istedi ancak sıra beklemek istemedi.

Eczanedekiler sırası gelince ilaçlarını vereceklerini belirtseler de,  aceleci şahıs yine de sıra beklemeden ilaçlarını almak istedi.

Önce eczanede çalışanlarla tartışan ve hakaret eden şahıs, ardından eczaneden ayrılarak gitti. 

Bir süre sonra yanındaki biriyle tekrardan eczaneye giren kişi, tezgahta bulunan ilaçları dağıtmaya başladı.  Olay anı güvenlik kameralarına yansırken, öfkeli şahıs aracına binerek eczaneden hızla uzaklaştı.

Olay anı güvenlik kameralarına yansırken, şahıs da aracına binerek eczaneden hızla uzaklaştı.

"Sağlıkta şiddetin son bulmasını istiyoruz"

Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, olayı kınayarak, şiddete çözüm bulunmasını istedi.

Akın, "Geçtiğimiz gün Kayseri Şehir Hastanesinin karşısında bulunan eczanemizde hiç tasvip etmediğimiz bir olay meydana geldi. Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuz biline. Maalesef ki hem eczacımız hem de personelimiz saldırıya maruz kaldı. Ortada kavgaya ve şiddete sebep olabilecek hiçbir olay yok. Kendini bilmez bir vatandaş ilaç sırası beklemek yerine orada bekleyen diğer vatandaşların hakkına da girerek kendisine öncelik istemiş. Ardından da hem eczacımıza hem de eczane çalışanlarına ağır hakaretler ederek eczacılarımız şiddete maruz kalmıştır. Bu konunun yasal olarak takipçisi olacağız. Gerekli mercilerle de bu konuyu görüşeceğiz ve sonuna kadar hukuki mücadelemizi vereceğiz. Bizler sağlıkta şiddetin son bulmasını istiyoruz. Şiddetin hiçbir türünün artık ülkemizde olmasını istemiyoruz. Bununla alakalı ne yapılması gerekiyorsa yetkililerin acil bir şekilde çözüm bulmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2063267/sira-beklemek-istemeyen-sahis-eczaneyi-birbirine-katti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.