Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile müteahhitlerin gözaltı süresinde değişiklik!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile depremin yaşandığı 11 ilde işlenen ‘Kasten öldürmenin ihmali davranışla gerçekleşmesi’, ‘taksirle öldürme’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlarındaki 24 saat olan gözaltı süresi 4 güne çıkartıldı. Bu düzenleme ile deprem soruşturmaları kapsamında müteahhitlerin gözaltı süreleri 4 gün olacak.
Büşra Bayrak
|
04 Mart 2023, Cumartesi - 10:49
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile müteahhitlerin gözaltı süresinde değişiklik!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 128 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirlerin Alınması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle gözaltı sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı. 

Deprem nedeniyle OHAL ilan edilen illerde hırsızlık ve yağma suçlarında gözaltı süresi 4 güne çıkartılmasının ardından 128 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bu suçlara ‘Kasten öldürmenin ihmali davranışla gerçekleşmesi’, ‘taksirle öldürme’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçları da eklendi.

Müteahhitlere 4 gün gözaltı

128 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ‘Kasten öldürmenin ihmali davranışla gerçekleşmesi’, ‘taksirle öldürme’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlarındaki gözaltı süresinin 4 güne çıkartılması ile deprem illerindeki Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturmalarda müteahhitler, bina sahipleri, yapı sorumluları ve binada imar planına aykırı değişiklik yaparlar hakkında verilen gözaltı kararlarında süre 24 saatten 4 güne çıkartılmış oldu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2073779/cumhurbaskanligi-kararnamesi-ile-muteahhitlerin-gozalti-suresinde-degisiklik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.