ATO üyesi kuaförlerden deprem bölgesinde 'moral bakımı'

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 43 No’lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi'nin organizasyonu deprem bölgesinde 50 yakın ekip gönderdi. Kuaför ve güzellik uzmanlarından oluşan ekip 800'e yakında depremzedenin kişisel bakımlarını gerçekleştirdi.
Ankara Masası
|
16 Mart 2023, Perşembe - 12:35
ATO üyesi kuaförlerden deprem bölgesinde 'moral bakımı'

ATO, deprem bölgesine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

ATO’nun 43 No’lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi’nin organizasyonuyla Antakya ve İskenderun’a giden 50’ye yakın kuaför ve güzellik uzmanı, aralarında çocukların da yer aldığı 800’ü aşkın depremzedeye kuaförlük ve kişisel bakım hizmeti verdi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, depremin  68 Meslek Komitesi ve üyeleri olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade ederek, bölgeye  gıdadan giyime, hijyen malzemesinden uyku tulumuna, ısıtıcıdan jeneratöre temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım tırlarıyla, çadırlarıyla, prefabrik yaşam alanlarıyla, sıcak yemek dağıtımıyla, iş makinalarıyla, arama kurtarma, hasar tespit çalışmalarına gönüllü katkılarıyla ve daha birçok desteği bölgeye yönlendirdiklerini aktardı.

"Deprem bölgesine moral oldu"

 Baran, “Büyük deprem felaketinin üzerinden 1 ayı aşkın zaman geçti. Depremzede vatandaşlarımızın her alanda ihtiyaçları devam ediyor. 43 No’lu Komitemizin üyeleri depremzedelerimize saç kesimi ve kişisel bakım hizmeti vererek gönüllü bir organizasyon gerçekleştirdi. Antakya ve İskenderun’a giderek buradaki depremzede kardeşlerimize bire bir hizmet sundu. Odamızın kuaför ve güzellik sektöründeki üyeleri meslekleri ile deprem bölgesine moral oldu. Bu günlerde dayanışma içinde olmak, unutmamak çok kıymetli. 43 No’lu Komitemizin Başkanı Sayın Ömer Sarıoğlu başta olmak üzere üyelerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Ayın Yıldızıyım Ya Sen”

Ankara Ticaret Odası'nın 68 Meslek Komitesi ve üyeleriyle birlikte deprem bölgesine 100’den fazla kalıcı konut kazandırmak üzere başlattığı "Ayın Yıldızıyım Ya Sen" temalı bağış çağrısına da değinen Baran, bağış çağrısına ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Baran, bağışa katkı sağlamak isteyenlerin ATO’nun www.atonet.org.tr web sitesinden veya ATONET Mobil uygulamasından ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğini söyledi.

Ankara Profesyonel Kuaförler Derneği, Güzellik Uzmanları Derneği, Kuaförler Kooperatifi (KUKOOP) ve Kuaförler Derneği de organizasyona destek verdi.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2075399/ato-uyesi-kuaforlerden-deprem-bolgesinde-moral-bakimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.