İsrail'in hava saldırıları başlattığı Gazze'den roket atışları devam etti

İsrail'in Gazze'ye yönelik bombardımanında sivil yerleşimler hedef alınırken, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, İsrail savaş uçaklarını karadan havaya füzelerle hedef aldığını açıkladı.
Ankara Masası
|
03 Mayıs 2023, Çarşamba - 08:43
İsrail'in hava saldırıları başlattığı Gazze'den roket atışları devam etti

İsrail hapishanesinde 87 gündür açlık grevindeki Filistinli tutuklu Hıdır Adnan'ın hayatını kaybetmesinin ardından bölgede gerilim tırmanıyor.

Dün sabah saatlerinden itibaren, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail yönüne onlarca roket atılırken, İsrail ordusunun akşam saatlerinde Gazze'yi hedef alması üzerine, buradan İsrail yönüne yeniden roketler fırlatıldı.

İsrail ordu radyosu, son olarak Gazze Şeridi'nden yaklaşık 5 roket atıldığının tespit edildiğini duyurdu.

Gazze çevresindeki İsrail yerleşim yerlerinde saldırı alarmlarının çaldığı kaydedildi.

Öte yandan görgü tanıkları, İsrail uçaklarının hedef aldığı bölgelerdeki sivil yerleşimlerin zarar gördüğünü ve bölgede farklı noktalarda yangınların çıktığını aktardı.

Hamas: Gazze'ye yönelik saldırılar hedeflerine ulaşamayacak

Gazze Şeridi'ndeki Filistin direniş hareketi Hamas, İsrail'in hava saldırılarının, "yeni bir gerilimi tırmandırma girişimi" olduğunu ve "hedeflerine ulaşamayacağını" belirtti.

Hareketten yapılan yazılı açıklamada, "Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar, halkımızı ve değerlerini savunma görevimizi yerine getirmemizi engellemeyecek ve hedeflerine ulaşamayacaktır. Bu saldırganlık, yeni bir gerilimi tırmandırma girişimidir ve buna karşı halkımızı savunmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Gazze şeridinde etkin bir güç olan Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları da İsrail saldırılarına karşılık verdiklerini açıkladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının, karadan havaya uçaksavar roketleriyle hedef alındığını duyurdu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2080845/israilin-hava-saldirilari-baslattigi-gazzeden-roket-atislari-devam-etti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.