Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Noktalı siyaset olmaz

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu siyaset üretemeyip noktanın ardına sığınmakla suçladı ve “Noktalı siyaset olmaz” ifadesini kullandı.
Mevlüt Peker
|
23 Mayıs 2023, Salı - 19:52
Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Noktalı siyaset olmaz

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) lideri Devlet Bahçeli, Sivas Halk Buluşmasında Türkiye Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce kürsüye gelerek Sivaslılara hitap etti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin önemini anlatan ve devam etmesi gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeli şöyle konuştu:

“Türkiye’de 1946’da çok partili demokrasiye geçildi. O günden bu güne geçen 70 yıllık dönem içerisinde 17 koalisyon hükümeti kurulmuş, bu hükümetlerin ömrü kısa olmuş, 5-6 siya parti iktidarı görülmüş, fakat Türkiye’nin hiç bin sosyal ve ekonomik problemi çözülmediği gibi Türkiye’nin başına musallat olan iç ve dış güçlere karşıda milletçe durulamamıştır. Yani, parlamenter sisteme tekrar dönelim diye mevcut sistemi eleştirenlere sesleniyorum. Bu kadar ağır bir felaketin yaşandığı dönemde şu an için kalkıp, 17 defa koalisyon hükümeti kurulmuş hepsinin ömrü 1-2 yıl olmuş, böyle bir yapıyla mı bu problemlerin altından kalkılabilecek. Şimdi bunun bir örneğini hep beraber görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimlerinin 2. Turunu yaşarken bazı siyasi partiler bir araya geldiler, kimisi ittifak kurdu, kimisi başka yollara tevessül etti. Netice itibariyle 6’lı bir masa oluşturdular. Bu 6’lı masa 1.5 yıl toplandı bir tane Cumhurbaşkanı adayı belirlemekte başarılı olamadı. Sonunda bir isim üzerinde mutabakata vardıklarını söylediler ama masa alttan üstten çatladı, bir takım PKK terör örgütünün uzantılarıyla da bir arada yeni yeni suni masalar oluşturmaya çalıştılar. Şimdi Sivaslılara soruyorum. 1.5 yıl bir araya geldiniz. Her akşam bir yemek yediniz. Yediğiniz yemeklerde ne yediğinizi millete söylemediniz ama milletin karşısına geçip yalanla dolanla ortalığı karıştırıp, patatesten, soğandan, domatesten bahsedip pahalılıkları istismar ettiniz. Netice itibariyle bir tane adayı bulamadınız. En sonunda bir karara vardınız. Bugün bu adayla yarışa giriyorsunuz. Bu yedi partiden oluşan, yarın mecliste nasıl temsil edileceği belli olmayan, yönetimde istikrar yerine paydaşlar üreten, makamlar dağıtanlarla Türkiye’nin bugünkü ekonomik sıkıntılarını aşmak mümkün gözükmüyor.”

“Noktalı siyaset olmaz”

Kılıçdaroğlu’nu siyaset üretemeyip noktanın ardına sığınmakla suçlayan MHP lideri Bahçeli sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bir de moda oldu ‘şunu şunu yapacağım nokta’ Ne demek nokta, noktanın ötesi nedir, neden söyleyemiyorsun? Nokta, yani diyorsun ki ben adayım Kemal Kılıçdaroğlu adını kullanıyorum nokta. Peki noktadan sonra ki Kılıçdaroğlu kim? Ne yapacak bu noktadan sonra. Bu noktanın ünlemi var ama bu noktanın virgülü yok. Nokta var demek ünlemi de beraberinde getirmek demektir. Yedi tane ünlem var, sonunda da bir nokta. Yedi noktanın içerisinde mecliste bir sürü parti var ama nokta sadece ve sadece Kemal Kılıçdaroğlu. Kemal Kılıçdaroğlu milletin huzuruna çıktığında ne yapacağını anlat, nasıl yapacağını anlat, anlatamıyorsan kendini kurtarmak için noktaya saklanma, noktanın altına gizlenme. Televizyona çıktığın zaman bu milletle alay etme. Evleri ücretsiz yapacakmışsın. Yalan dolan, fasulye nohut. Bunlardan bahsediyorsun son cümlen ney nokta. Noktalı siyaset olmaz.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083289/bahceliden-kilicdarogluna-noktali-siyaset-olmaz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.