Uçaktaki tartışmaya ilişkin Nureddin Nebati'den açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, uçakta yolcularla yaşadığı tartışmanın gündem olmasına ilişkin yaptığı açıklamada "kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtılmıştır" ifadelerini kullandı.
Ankara Masası
|
31 Mayıs 2023, Çarşamba - 11:20
Uçaktaki tartışmaya ilişkin Nureddin Nebati'den açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ankara İstanbul uçağında yolcularla yaşadığı tartışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gerçeklerin çarpıtıldığını belirten Nebati, şunları aktardı:

29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, benim de yolcusu olarak yer aldığım Ankara-İstanbul uçağında yaşananlar, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtılmıştır. İki gündür konuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir.

Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı diğer yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.

Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım. Gecikmenin sebebi hava muhalefeti olmasına rağmen, sanki benden kaynaklanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışarak olmadık suçlamalarda bulundular. Bunun üzerine, bu şahıslara yaşanan rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da sadece bu birkaç şahsa yönelik yaptım.

Asla unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldan bu yana milletimize efendilik taslamak şöyle dursun, tam tersine hizmetkar olmak, ülkemize asırlık eserler kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyaset anlayışının neferleriyiz. Bu sebepledir ki kötü niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla aramıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla zarar veremeyecektir. Bu durum, geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla da zaten milletimiz tarafından bir kez daha tescillenmiştir.

Sorumlu gazetecilik anlayışı ve basın ahlakıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan, tamamen bir algı operasyonundan ibaret bu çirkin çarpıtmaları milletimizin takdirine bırakıyor, bu malum çevreleri, yalanlar üzerine asla siyaset inşa edilemeyeceği gerçeğini artık kabullenmeye davet ediyorum.

Ne olmuştu?

Türk Hava Yolları'nın Ankara İstanbul uçağına binen Nureddin Nebati gecikmeden dolayı yolcularla tartışmıştı.

Gecikmenin  hava şartları nedeniyle rötardan kaynaklı olduğunu bildirmesine rağmen bazı yolcular Bakan Nebati'ye tepki göstermişti.

Çıkan tartışmada her zaman uçağa en son bakan biner dediği görülen Nebati'nin "Seçimi kaybetmişler ondan sonra gelip örgütlüyorlar. " ifadeleriyle tepki gösterdiği görülmüştü.

O ana ait görüntüler ise sosyal medyada gündem oldu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2084264/ucaktaki-tartismaya-iliskin-nureddin-nebatiden-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.