Hollandalı suç örgütü lideri yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlarına yönelik icra edilen operasyonda ikisi Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan yabancı uyruklu şahıs olmak üzere toplam 34 kişi hakkında adli işlemlere başlandığını bildirdi.
Ersin Küçükbarak
|
26 Haziran 2023, Pazartesi - 16:02
Hollandalı suç örgütü lideri yakalandı

Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İstanbul merkezli Ankara, İzmir, Aydın ve Muğla illerinde ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlarına yönelik icra edilen operasyonda 34 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden ikisinin, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan yabancı uyruklu Jurean Anthony Finix ile İsaac Bignan olduğu öğrenildi.     

100 kilo altın ve yüklü miktarda para yakalandı

Interpol Kırmızı Bültenle aranan Hollanda uyruklu ‘Bello Jos’ lakaplı Joseph Johannes Leijdekkers’in içerisinde bulunduğu suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda Leijdekkers ve diğer örgüt üyelerine ait 36 adet taşınmaz, 99.9 kg altın, 2 adet motorlu araç, 5 milyon 785 bin avro, bir milyon 733 bin dolar, 65 milyon 725 bin lira ve şüphelilerin hissedar oldukları 5 şirketin ortaklık payları dahil, nakit olarak yaklaşık 1.1 milyar lira tutarındaki mal varlığına el konuldu.
Suç örgütünün firari şüphelilerine yönelik gerçekleştirilen diğer operasyonlarda ise; muhtelif miktarda uyuşturucu madde, uyuşturucu ticaretinden elde edilen nakit formda para, çok sayıda kripto telefon, birçok ülkeye ait sahte pasaport, kimlik kartı, tabanca, fişek ele geçirildi.     

“Suç ve suçlularla mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz”

Operasyonla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzce, Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde MASAK’la işbirliği içerisinde gerçekleştirilen operasyonda; 2'si İnterpol Kırmızı Bültenle Aranan olmak üzere toplam 34 şahıs hakkında işlem yapıldı. Ankara, İzmir, Aydın, Muğla, Isparta ve Konya'da icra edilen operasyonda muhtelif miktarda uyuşturucu madde, uyuşturucu ticaretinden elde edilen nakit para, çok sayıda kripto telefon, birçok ülkeye ait sahte pasaport, kimlik kartı, tabanca ve fişek ele geçirilmiştir. İstanbul Emniyet'imizin kahraman polislerini ve MASAK ekibini yürekten kutluyorum. Zehir tacirleriyle, suç ve suçlularla mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2087736/hollandali-suc-orgutu-lideri-yakalandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Selime Hollanda'dan
27 Haziran 2023, 12:02
Hollanda bu rezalet uyusturucu Kamper Tuig Jos Leijdekkers ve Hollanda nin kole zencileri uyusturucu baronlugunu yapiyor .Batirmadiklari pislemedikleri bir Turkiye kaldi kafir pislikler!Turkiye cumhuriyeti derhal ellerinden Turk vatandasligini alsin!kellelerini ellerini kesip muzeye ibretlik olarak kosun!