Gençlere ÖTV’siz bilgisayar ve cep telefonu vaadi açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaatleri arasında yer alan, ilk kez bilgisayar ve cep telefonu alacak gençler için ÖTV'nin bir kereye mahsus kaldırılmasıyla ilgili çalışmanın devam ettiğini söyledi. Bakan Bak, konuya ilişkin bilgilendirmenin yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağını duyurdu.
Ersin Küçükbarak
|
06 Ağustos 2023, Pazar - 10:10
Gençlere ÖTV’siz bilgisayar ve cep telefonu vaadi açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen 'Tercihim İstanbul, Üniversite Tercih ve Tanıtım Günü' etkinliğine katıldı.

Öğrenim hayatından bahseden Osman Aşkın Bak, makine mühendisi olmasının ardından dil öğrenmek ve yüksek lisans yapmak için İngiltere'ye gittiğini belirtti. Bu süreçte yaşadığı zorlukların altını çizen Bakan Bak, okul parası biriktirebilmek için restoranda ve şantiyede çalıştığını kaydetti.

“Hayalinizin peşinden koşmanız lazım”


Gençlere mücadeleyi hiçbir zaman bırakmamaları tavsiyesinde bulunan Bak, "Öz güven çok önemli. Türk milleti yapar. Kendimizle gurur duymalıyız ve kendimizi geliştirmeliyiz. Hayalinizin peşinden koşmanız lazım. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu ülke için hizmet etmeye devam edeceksiniz. Hayatınıza dokunan hiç kimseyi asla unutmayın. Vefalı olun ve vefa gösterin. Sevdiklerinize mutlaka zaman ayırın. Sizlere inanıyoruz. Sevdiğiniz işi yapın. Hayallerinizin peşinde koşun." ifadelerini kullandı.

“Hedef 1 milyon kapasite”


Bakanlık olarak yurt kapasitesini arttırmak için çalışma yaptıklarını dile getiren Osman Aşkın Bak, "Hedefimiz, hiçbir öğrencimizi dışarıda bırakmamak. Şu an yurt kapasitesinde 900 binlerdeyiz. Hedefimiz 1 milyona ulaşmak." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “ÖTV’siz bilgisayar ve cep telefonu” için bilgilendirme yapacak


Bakan Bak, ilk kez bilgisayar ve cep telefonu alacak gençler için ÖTV'nin bir kereye mahsus kaldırılmasıyla ilgili çalışmanın devam ettiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın zamanda bilgilendirme yapacağını aktardı.http://www.ankaramasasi.com/haber/2093183/genclere-otvsiz-bilgisayar-ve-cep-telefonu-vaadi-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.