Gelecek Partili Yamalı'dan sürpriz AK Parti çıkışı!

Yerel seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partili Yamalı, "AK Parti'ye kaybettirelim. Bizim böyle bir derdimiz yok. Yerel seçimlerin ayrı bir yapısı, formülasyonu var. Bir kentin bir ilçesinde bir belediye başkanı var, çok başarılı, çok dürüst ve işini de iyi yapıyorsa hangi partiden olduğu çok önemli değil destekleriz. " dedi.
Ecem Çetin
|
21 Ağustos 2023, Pazartesi - 14:57
Gelecek Partili Yamalı'dan sürpriz AK Parti çıkışı!

Gelecek Partisi Ankara Milletvekili Nedim Yamalı, Ankara Masası Gündem Özel'de Gazeteci Fatih Atik'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yamalı, şunları söyledi:

"AK Parti'ye kaybettirelim. Bizim böyle bir derdimiz yok"

"Bizim şöyle bir hedefimiz yok; AK Parti'ye kaybettirelim. Bizim böyle bir derdimiz yok. Yerel seçimlerin ayrı bir yapısı, formülasyonu var. AK Parti içerisinde de çok kıymetli, çok sevdiğimiz, çok başarılı insanlar var, belediye başkanları var. Biz her yerde ille de AK Parti'ye kaybettirmek için CHP ve İYİ Parti.... Böyle bir şey yok. 

"Hangi partiden olduğu önemli değil,  işini iyi yapıyorsa destekleriz"

Belediye başkanlarında partilerden biraz daha fazla sıyrılıyor. İnsanların kişilikleri, kimlikleri, dürüstlükleri ve donanımları da çok etkili oluyor. Onları da orada elbette ki değerlendiririz. Bir kentin bir ilçesinde bir belediye başkanı var çok başarılı, çok dürüst ve işini de iyi yapıyor hangi partiden olduğu çok önemli değil. Biz kendimiz de gireriz. Orada çok özel bir talep olursa o da desteklenebilir. "

"Millet İttifakı'na girdik diye hayatımız boyunca bir seçmenle uğraşacağız diye bir görevimiz yok"

Gelecek Partisi Ankara Milletvekili Nedim Yamalı, "Herkes kendi seçmenini toparlasın, herkes görevi neyse yapsın, herkes kendi hatalarını doğrularını gözden geçirsin ve herkes kendi tabanıyla kendi teşkilatıyla ilgili çalışmalarını ayrıca yapsın. Benim başka bir partinin tabanındakini mutlu etmek onlara hitap etmek gibi ayrıca bir şeyim yok. Türkiye’nin tamamına biz bir şeyler söylemeye çalışıyoruz. Yani neden parti kurduğumuzu neden var olduğumuzu, ne yapmak istediğimizi söylüyoruz. Bizim hedefimiz sadece muhalefet seçmeni değil ki. Benim hedefim Ak Parti seçmeni, Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçmeni, Büyük Birlik Partisi'nin seçmeni, Yeniden Refah Partisi'nin, Hüda Par’a oy vermiş insanlar da ben artık bir şekilde Millet İttifakı'na girdik diye hayatımız boyunca bir seçmenle uğraşacağız diye böyle bir görevimiz yok. Bizim hedefimiz Türkiye’de 60 milyon civarında seçmen var 85 milyon insan var, çok sayıda yabancılar, göçmenler var. Burası çok önemli bir ülke dolayısıyla bu ülkenin problemlerine sorunlarına çözüm bulmaya ve hizmet etmeye uğraşıyoruz." ifadelerini kullandı. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/2095415/gelecek-partili-yamalidan-surpriz-ak-parti-cikisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.