Ayhan Bora Kaplan operasyonunda gelişme

Ankara'da yakalanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın gözaltına alınması sonrası yeni gelişmeler yaşandı. Ayhan Bora Kaplan çıkarıldığı mahkemenin ardından tutuklandı.
Onur Çetinkaya
|
12 Eylül 2023, Salı - 09:05
Ayhan Bora Kaplan operasyonunda gelişme

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "kasten yaralama", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve benzeri suçlara karışan suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.

Suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan, önceki gün yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmak isterken Ankara Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

"Bora Kaplan" suç örgütüne yönelik operasyon genişledi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şubesince yapılan operasyon kapsamında ilk gün Bora Kaplan ile birlikte 5 kişi gözaltına alındı.

Gözaltı sayısı 25 oldu 

Ankara merkezli operasyon, Ağrı, Kocaeli, Çorum ve Konya'ya da sıçradı. 4 ilde bu sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonlarda 20 kişi daha gözaltına alındı, gözaltı sayısı 25'e yükseldi.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait mermi ele geçirildi.

Gözaltı sayısı yükselmişti! 

Kaplan’ın yanı sıra, operasyon kapsamında gözaltına alınan 13 kişi daha tutuklanırken, 15 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan sayısı 29'a yükselmişti.

Kaplan tutuklandı

Ankara'da yer altı dünyasında "Kaplanlar" grubu olarak bilinen suç örgütünü yönettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan, "örgüt kurma", "kasten yaralama", "yağma", "kişiyi hüviyetinden yoksun kılma" ve "işkence" suçlamasıyla tutuklandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2098629/ayhan-bora-kaplan-operasyonunda-gelisme
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.