DJ Snake kimdir? Gerçek adı nedir? Ne tarz müzik yapar?

Hip Hop ve elektronik müziği beraberinde getiren William Grigahcine yani bir diğer ismiyle Dj Snake kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte yanıtı.
Berfin Eneç
|
18 Eylül 2023, Pazartesi - 13:18
DJ Snake kimdir? Gerçek adı nedir? Ne tarz müzik yapar?

William Sami Etienne Grigahcine bilinen, yani sahne adıyla DJ Snake, Cezayir asıllı Fransız DJ ve müzik yapımcısıdır.

DJ Yılan William Sami Etienne Grigahcine,  13 Haziran 1986' da Paris'de dünyaya geldi. William'ın, Ermont'un Paris banliyösünde büyüdüğü bilinmektedir.

Kariyer hayatı

2011 yılında Lady Gaga'nın Born This Way albümündeki "Government Hooker" adlı parçanın prodüktörü olarak görev alan DJ Snake, bu albümle bir Grammy'ye aday gösterilmiştir. 

2013'te, kendi adına piyasaya çıkardığı ilk Single'ı "Bird Machine" ile uluslararası arenada tanınırlık kazanmaya başlamıştır. O yıl Lady Gaga'nın "Artpop" albümündeki üç parçanın prodüktörlüğünü üstlendi. 

Aralık 2013'te Columbia Records etiketiyle çıkardığı Lil Jon ile ortak single'ı "Turn Down for What", Amerikan Billboard Hot 100 listesinde dört numaraya yükselirken, dans listesinde bir numaraya yükseldi.

Şarkı platin plak kazanırken, şarkının video klibi Grammy'ye aday gösterilmişti. Aluna George'un "You Know You Like It" adlı parçasına yaptığı remiks, Aralık 2014'te Island Records tarafından yayınlandı. 

ABD'de 13 numaraya yükselen şarkı, iki kez platin plak ile ödüllendirildi.

Mart 2015'te, Major Lazer'ın Peace Is the Mission adlı albümünün ilk single'ı olarak yayınlanan ortak çalışmaları "Lean On" dünya çapında ses getirmiştir. 

ABD'de dört numaraya yükselmeyi başaran şarkı Snake, Spotify'da 500 milyonu aşkın kez dinlendi.

Şarkı için Hindistan'da çekilen video klip Ocak 2016 itibarıyla YouTube'da bir milyarı aşkın izlenme sayısına ulaşmıştır. 

DJ Snake, Bipolar Sunshine tarafından seslendirilen ve "Middle" adını taşıyan single'ını Ekim 2015'te Interscope Records aracılığıyla yayınlanmıştı. Onu Haziran 2016'da George Maple vokalli "Talk" izlenmiştir. 

DJ Snake'in ilk stüdyo albümü Encore, 5 Ağustos 2016'da piyasaya çıkmıştır. Albümün üçüncü single'ı Justin Bieber tarafından seslendirilen "Let Me Love You" aynı gün yayınlanmaya başlamıştır. 

G4shi, Skrillex, Young Thug ve Travis Scott gibi isimlerin konuk olduğu albüm, Amerikan Billboard 200 listesine sekiz numaradan giren Snake, Dance/Electronic Albums listesine bir numaradan girmeyi başardı.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2098660/dj-snake-kimdir-gercek-adi-nedir-ne-tarz-muzik-yapar
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.