Ak Parti ve MHP'den yerel seçim hazırlığı

Cumhur İttifakı ortağı AK Parti ve MHP yerel seçimlerle ilgili çalışmalarına AK Parti kongresinin ardından hız verecek. Çalışmalar için 5 isim görevlendirildi.
Ankara Masası
|
21 Eylül 2023, Perşembe - 09:02
Ak Parti ve MHP'den yerel seçim hazırlığı

Yerel seçimlerde de Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareket edeceklerini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu amaçla iki partiden kurmayların ortak yürütecekleri çalışma için Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız ve Sadir Durmaz’ı görevlendirdi.

Milliyet'ten Beyza Coşkun'un haberine göre, AK Parti'de üç, MHP’den iki ismin yer alacağı öngörülen çalışma grubu, 7 Ekim’deki AK Parti kongresi sonrası bir araya gelecek.

AK Part ise, Genel Başkan Vekili Efkan Âlâ, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ortak çalışma grubu için görevlendirdi.

Her iki partinin geçmiş seçimlere yönelik analizleri doğrultusunda grup, yerel seçim iş birliğinin ne şekilde hayata geçirileceğine yönelik alternatifli strateji çalışması yürütecek.

Başta büyükşehirler olmak üzere her il için ayrı ayrı strateji belirlenerek, işbirliği yapılabilecek illere ilişkin çıktılar liderlere sunulacak.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2100726/ak-parti-ve-mhpden-yerel-secim-hazirligi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.