Gazze'den 26'sı hasta 50 kişi daha Ankara'ya gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Gazze'den 26 hastanın, beraberinde 24 refakatçisi ile Ankara'ya geleceğini açıkladı.
Ankara Masası
|
29 Kasım 2023, Çarşamba - 15:24
Gazze'den 26'sı hasta 50 kişi daha Ankara'ya gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Koca, Gazze için ağırlıklı ilaç, kuvöz ve vantilatörden oluşan tıbbi malzeme yüklü Milli Savunma Bakanlığına ait bir uçağın  08.30 gibi Mısır'a hareket ettiğini duyurdu.

"26 hasta daha Türkiye'ye gelecek"

Fahrettin Koca, Gazze'den Türkiye'ye 26 hasta ile birlikte 24 refakatçinin geleceğini açıkladı.

Koca, "Bugün toplam 26 hasta, beraberinde 24 refakatçi ile birlikte 50 kişiyi getirmeyi planladık. Çocuk ve genç ağırlıklı; en küçüğü 7 aylık; bebeğimizin, yavrumuzun kol ve bacaklarında kırıkların olduğunu biliyoruz... Ağırlıklı çocuk ve gençlerden oluşan 26 kişiyi bir aksilik olmazsa transfer etmiş olacağız" diye konuştu.

Etlik ve Bilkent Şehir Hastanesinde tedavi altına alınacak yaralıların  saat 15.00-16.00 gibi Ankara'da olmasını planladıklarını aktardı.

"Hastalarımız yakın takipte"

Daha önce Gazze'den  Türkiye'ye getirilen yaralılar hakkında bilgi veren Bakan, 63 yaşındaki hastamızı dün kaybettik. Yoğun bakımda tedavisi devam eden 7 hastamız var. Birisi entübe edildi, onun dışında diğer hastalarımız şu an yakın takipte" ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2112165/gazzeden-26si-hasta-50-kisi-daha-ankaraya-gelecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.