Elon Musk ''Üzgünüm'' dedi ve ekledi; Defolsun gitsin...

Elon Musk, ''Yahudi karşıtı gibi algılanan paylaşımı için üzgün olduğunu'' belirtti. Musk yaptığı İsrail ziyaretinin ise özür turu olmadığının altını çizdi.
Ankara Masası
|
30 Kasım 2023, Perşembe - 07:35
Elon Musk ''Üzgünüm'' dedi ve ekledi; Defolsun gitsin...

Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk, "Yahudi karşıtı gibi algılanan tweeti için üzgün olduğunu" ifade etti.

New York Times'ın 2023 DealBook Zirvesi’nde konuşan Musk, "Antisemitik" bulunan paylaşımı için, "Platformda şimdiye kadar yaptığım en aptalca olmasa da en aptalca şeylerden biri." dedi.

Musk, "O tweet veya gönderi için üzgünüm." şeklinde konuştu.

Ancak, bu paylaşımına tepki olarak X platformundan reklamlarını kaldıran firmalara karşı küfürlü ifadelerle sert çıktı.

Elon Musk, "Eğer biri bana reklam veya para yoluyla şantaj yapacaksa defolsun gitsin. Lanet olsun. Yeterince açık oldu mu?" diye ekledi.

Bazıları tarafından kendisinden nefret edilmesini umursamadığını belirten Musk, "Nefretten vazgeçin. Beğenilmeyi istemenin gerçek bir zayıflığı var." dedi.

"Tüm dünya, o reklamcıların şirketi öldürdüğünü bilecek ve biz bunu çok detaylı bir şekilde belgeleyeceğiz." diyen Musk, kendisini destekleyen takipçilerinin söz konusu firmaları benzer şekilde boykot edeceği imasında bulundu.

Musk, ayrıca İsrail'e gerçekleştirdiği ziyaretin söz konusu tweetlerden önce planlandığını, bunun "bir özür turu" olmadığını dile getirdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2112251/elon-musk-uzgunum-dedi-ve-ekledi-defolsun-gitsin
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.