Kadıköy’de genç kıza tacizi taksideki savcı önledi

Kadıköy’de tacizden kaçan Kübra K. (25) yakındaki taksiye sığındı. Bindiği takside, tesadüfen Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Ayşe Gül Gürer bulunuyordu. Savcı Gürer’in yardımıyla gözaltına alınan şüpheli Mustafa E. (35) hakkında “Cinsel saldırı" ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" Suçlarından 17 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
Ersin Küçükbarak
|
02 Aralık 2023, Cumartesi - 16:14
Kadıköy’de genç kıza tacizi taksideki savcı önledi

İstanbul’un göbeği Kadıköy'de 30 Haziran 2023 tarihinde taciz olayı yaşandı.

Yolda yürüyen Kübra K.’nin arkasından gelen kişi koluna girdi. Tepki gösteren Kübra K. kaçmak istedi ancak bu kez de Mustafa E. sarılmaya çalıştı.

Tacizciden kurtulmayı başaran Kübra K. kaçarak karşısına çıkan bir taksiye sığındı.

 “Peşimde tanımadığım biri var. Lütfen bana yardım edin" diyen genç kadını hiç beklenmedik bir tesadüfle karşılaştı.

O sırada Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Ayşe Gül Gürer takside yolcu olarak bulunuyordu.

Savcı Gürer yardım isteyen kadını taksiye aldığı sırada şüpheli Mustafa E. de taksinin kapısına dayandı.

Kübra K.’nin sevgilisi olduğunu iddia eden şüpheli utanmadan savcıdan kimliğini  göstermesini istedi.

Savcı Ayşe Gül Gürer’in durumu iletmesinin ardından kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı.

Alkollü olduğu için yardım etmek istemiş

Mustafa E. hakkında yürütülen soruşturma tamamlanırken Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı.

Olay günü Kübra K.'nın alkollü olduğunu anlaması üzerine yardım etmek için geldiğini savunan şüpheli Mustafa E. ifadesinde tanıkların ise olayı yanlış anladığını öne sürdü.

Sebepsiz yere suçlaması hayatın olağan akışına aykırı

Şüpheli ile Kübra K. arasında bir husumet bulunmadığına işaret edilen iddianamede, Kübra K.'nın şüpheliyi sebepsiz yere suçlamasının hayatın olağan akışına aykırı olduğunun altı çizildi.

İddianamede, şüphelinin Kübra K.'nın koluna girmesi, müştekinin onu uzaklaştırmaya çalışmasına rağmen sarılmasının anlık eylemler olmadığı, süreklilik arz ettiği, bu nedenle eylemlerin sarkıntılık aşamasını aştığı dile getirildi.

17 yıl 6 ay hapis talebi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli Mustafa E. için “Cinsel saldırı" ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 17 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2112672/kadikoyde-genc-kiza-tacizi-taksideki-savci-onledi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.