İsrail’in vurduğu mahalleden 300 naaş çıkarıldı

Terör örgütü, işgalci, bebek katili, savaş ve insanlık suçlusu İsrail'in Şucaiyye Mahallesine yönelik saldırılarında enkaz altından 300 ceset ve yaralı çıkarıldı. Mahallede en az 50 ev yıkıldı.
Mevlüt Peker
|
02 Aralık 2023, Cumartesi - 18:34
İsrail’in vurduğu mahalleden 300 naaş çıkarıldı

İsrail uçaklarının Gazze'nin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesine düzenlediği hava saldırısında en az 300 kişi enkaz altından ölü ve yaralı olarak çıkarıldı. İsrail ordusunun gerçekleştirdiği bu saldırıda, mahalledeki birçok ev tamamen yıkıldı.

Filistin Sivil Savunma Servisi'nden açıklama

Filistin Sivil Savunma Servisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ana kadar enkaz altından en az 300 kişinin çıkarıldığı bildirildi. Yıkımın geniş alanda gerçekleşmesi ve kurtarma işlemlerinin sınırlı imkanlarla yapılması nedeniyle ölü sayısının daha da artabileceği belirtildi.

Bölge sakinlerinin durumu

Bölgede yaşayan sakinler, yıkımın gerçekleştiği bölgede çok sayıda kişinin yerinden edildiğini ifade etti. Gazze'deki Hükümet Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, İsrail uçaklarının onlarca füze ve bombayla Şucaiyye'de en az 50 evi ve binayı yıktığı belirtildi.

İsrail'in Gazze işgal ve saldırılarına dair son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in sürekli ihlallerine karşı kapsamlı bir saldırı düzenledi. Buna yanıt olarak İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı. İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'u asker olmak üzere 1200 kişi öldü, 5 bin 132 kişi yaralandı. Gazze'deki çatışmalarda 70 İsrail askeri ve Lübnan sınırında 6 İsrail askeri öldü. Gazze'de ise İsrail saldırılarında 6 bin 150'si çocuk, 4 bini kadın olmak üzere 15 bin 207 Filistinli hayatını kaybetti.

Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatı

İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı çerçevesinde, Gazze Şeridi'nden 81 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de 240 Filistinli esir serbest bırakıldı. İsrail ordusu, "insani ara"nın bitmesinin ardından Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına yeniden başladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2112680/israilin-vurdugu-mahalleden-300-naas-cikarildi
Etiketler: İsrail
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.