İsrail, Bureyc Mülteci Kampını vurdu

İsrail, işgal ve tam abluka altındaki Gazze'nin orta kesiminde yer alan Bureyc Mülteci Kampını vurdu.
Mevlüt Peker
|
02 Aralık 2023, Cumartesi - 19:27
İsrail, Bureyc Mülteci Kampını vurdu

İsrail'in Gazze Şeridi'nin orta kesiminde bulunan El-Bureyc Mülteci Kampına düzenlediği hava saldırısında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Gazze'deki İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kamp içerisinde yer alan Ebu Hamide ailesinin evinin hedef alındığı belirtildi.

Saldırının kurbanları hastaneye taşındı

Saldırı sonucunda ölen ve yaralananlar Aksa Şehitleri Hastanesine nakledildi. Saldırıda kaç kişinin etkilendiğine dair kesin bir sayı henüz açıklanmadı.

Kurtarma çalışmaları sürüyor

Bakanlık, enkaz altında kalanların kurtarılması için devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kurtarma ekiplerinin, enkaz altında kalanları kurtarmak için çabalarını sürdürdüğü ve durumun ciddiyeti göz önünde bulundurularak, ölü ve yaralı sayısının artabileceği ifade edildi.

İsrail'in Gazze işgal ve saldırılarına dair son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in sürekli ihlallerine karşı kapsamlı bir saldırı düzenledi. Buna yanıt olarak İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı. İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'u asker olmak üzere 1200 kişi öldü, 5 bin 132 kişi yaralandı. Gazze'deki çatışmalarda 70 İsrail askeri ve Lübnan sınırında 6 İsrail askeri öldü. Gazze'de ise İsrail saldırılarında 6 bin 150'si çocuk, 4 bini kadın olmak üzere 15 bin 207 Filistinli hayatını kaybetti.

Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatı

İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı çerçevesinde, Gazze Şeridi'nden 81 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de 240 Filistinli esir serbest bırakıldı. İsrail ordusu, "insani ara"nın bitmesinin ardından Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına yeniden başladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2112686/israil-bureyc-multeci-kampini-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.