Mustafa Destici'den asgari ücret çıkışı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Asgari ücret enflasyonun yüzde 60-70 arası sürdüğü bir dönemde yılda bir kez tespit kararı alınırsa, burada asgari ücretli mağdur edilmiş olur. Bundan dolayıdır ki, enflasyon tek haneli rakamlara düşene kadar asgari ücret yılda iki kez yani ocak ve temmuz ayında tespit edilmeye devam edilmelidir” dedi.
Ersin Küçükbarak
|
06 Aralık 2023, Çarşamba - 15:59
Mustafa Destici'den asgari ücret çıkışı

Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

Emeklilerin mağduriyetinin süratle giderilmesi gerektiğini belirten Destici “Temmuz ayında yapılan haksızlık ‘o zaman düzeltilsin, ocak ayı beklenmesin’ dedik ama maalesef ocak ayı beklendi. En azından ocak ayında hakkaniyetli bir artış yapılsın” şeklinde konuştu.

“En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyelerine getirilmelidir”

Destici, “Temmuz ayında alamadıkları yüzde 25 mutlaka ocak ayı zammının üzerine eklenmelidir. Bu şekilde en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyelerine getirilmelidir” dedi.

Mustafa Destici, asgari ücretlilere de enflasyon artı bir refah payı verilmesi gerektiğini söyledi.

“Yılda bir kez tespit kararı alınırsa, burada asgari ücretli mağdur edilmiş olur”

Hükümetten gelen “asgari ücret 2024’te tek defa Ocak ayında belirlenecek” açıklamalarını da değerlendiren Destici şunları dile getirdi:


“Enflasyon tek haneli rakamlara düşene kadar asgari ücret yılda iki kez belirlenmeli”


“Asgari ücret belirlenirken; enflasyon, hayat pahalılığı dikkate alınmalı”


“Yerel seçimde her yerde aday çıkaracak güce sahibiz”

Destici, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için hazırlıklarını sürdürdüklerini de ifade etti.

Büyük Birlik Partisi’nin 81 il, 922 ilçe ve 390 beldede, bin 392 belediye ve bunlara bağlı belediye meclis üyelikleri, il genel meclis üyeliklerinin tamamında aday çıkarma gücüne sahip olduğunu belirten Destici, teşkilat gücüne de üye sayısına da sahip olduklarının altını çizdi.

Başvuruların Aralık ayının 18’ine kadar da devam edeceğini hatırlatan Destici, önümüzdeki hafta gerçekleştirecekleri toplantı ile Büyük Birlik Partisi olarak yerel seçimlerle ilgili başlangıcı yapacaklarını sözlerine ekledi.
http://www.ankaramasasi.com/haber/2113220/mustafa-desticiden-asgari-ucret-cikisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.