Sağlık Bakanı Koca," TTB'nin amacı sadece hekim hakları ve saygınlığını korumak olmalı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Tabipleri Birliği Yönetiminin görevden alınmasına ilişkin konuştu Koca "Tabip odalarının ise amacı, sadece hekim hakları ve saygınlığını korumak olmalıdır" dedi.
Onur Çetinkaya
|
07 Aralık 2023, Perşembe - 16:32
Sağlık Bakanı Koca," TTB'nin amacı sadece hekim hakları ve saygınlığını korumak olmalı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında konuştu. 

Türk Tabipleri Birliği  Merkez Konseyi üyelerinin mahkeme kararıyla görevden alınmasına değinen Koca,  hukuki sürecin devam ettiğinin altını çizdi. 

Tabip odalarının amacının sadece hekim hakları ve saygınlığını korumak olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı çağrıda bulunarak,  "Bütün hekim arkadaşlarımı, amacı sadece hekim hakları ve saygınlığını korumak olması gereken tabip odalarını desteklemeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.


Gazze'de yaşananlara ilişkin konuşan Koca, Sahra Hastanesinin kurulacağını söyledi. 

Koca,  "Önümüzdeki dönemde bizim temelde yapmak istediğimiz, Sahra Hastanesi'ni yerinde açarak, hizmeti yerinde vermek. Bununla ilgili bir ekibimiz Gazze'de 3 yerleşim yerini incelemişti, 3 yerleşim yerinin de altyapı açısından çok uygun olmadığını gördük, 4'üncü bir yerleşim yeri için yeniden fizibilite çalışmaları yapıldı." dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 ambulansı ise ruhsatları alınmış şekilde sınırda bekletildiğini açıkladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2113433/saglik-bakani-koca-ttbnin-amaci-sadece-hekim-haklari-ve-sayginligini-korumak-olmali
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Tommyimifs
07 Aralık 2023, 16:50
buy robaxin 750 <a href=https://robaxinmedia.com/>robaxin sale</a> order robaxin no prescription <a href=https://robaxinmedia.com/>buy robaxin canada</a> robaxin generic