LGS için yeni önlemler

Ankara Masası
|
01 Haziran 2020, Pazartesi - 13:30
LGS için yeni önlemler

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi sınavında öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındığını açıkladı. Buna göre soru kitapçıkları, öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek ve sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındığını bildirdi.

MEB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için iki yeni önlem daha alındı. Önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığının ortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek. Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak.''

http://www.ankaramasasi.com/haber/21163/lgs-icin-yeni-onlemler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.