Türkiye’den Pakistan’a taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığından, Pakistan'a taziye mesajı iletildi.
Kaynak: AA
|
07 Şubat 2024, Çarşamba - 20:50
Türkiye’den Pakistan’a taziye mesajı

Türkiye, Pakistan'ın Belucistan Eyaleti'nde yaşanan terör saldırılarına ilişkin derin üzüntüsünü ve dayanışma mesajını iletti. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki ilçede meydana gelen saldırılarda 30'a yakın insanın hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

ACI PAYLAŞILIYOR, DESTEK SÜRÜYOR

Bakanlık, "Kardeş Pakistan halkının acısını paylaşıyoruz. Pakistan'ın terörle mücadelesini desteklemeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullanarak, Türkiye'nin terörle mücadele konusunda Pakistan'a olan desteğinin devam edeceğinin altını çizdi. Bu mesaj, iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının güçlü olduğunu ve zor zamanlarda dahi birbirlerine destek olunacağını gösteriyor.

TERÖRE KARŞI ORTAK MÜCADELE VURGUSU

Türkiye, bu açıklama ile terörle mücadelenin uluslararası iş birliği ve dayanışma gerektirdiğini bir kez daha vurgulamış oldu. Kardeş ülke Pakistan'ın yaşadığı bu zor zamanlarda Türkiye'nin sağlam duruşu, iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu. Bu terör saldırısı, terörün küresel bir tehdit olduğunu ve ortak mücadele ile üstesinden gelinebileceğini bir kez daha hatırlattı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2123934/turkiyeden-pakistana-taziye-mesaji
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.