Çağlayan Adliyesi saldırısı: 48 tutuklama!

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltı uygulanan 96 zanlıdan 48'i tutuklandı.
Kaynak: AA
|
10 Şubat 2024, Cumartesi - 01:13
Çağlayan Adliyesi saldırısı: 48 tutuklama!

Çağlayan Adliyesi olarak bilinen İstanbul Adalet Sarayı’nda yaşanan ve ülkeyi derinden sarsan terör saldırısının ardından yürütülen geniş çaplı soruşturma, önemli bir aşamaya ulaştı. İstanbul Adalet Sarayı'nın önünde bulunan polis kontrol noktasına yapılan terör saldırısı, güvenlik güçlerini ve adalet mensuplarını hedef almış, menfur eylem sonucunda bir vatandaş hayatını kaybetmişti.

Olayın hemen ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde, emniyet güçleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucunda toplam 96 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 48'i, savcılık tarafından yürütülen sorgulamaların ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılığın, terörle mücadele kapsamında yürüttüğü soruşturma kapsamında, şüphelilerin saldırıya ilişkin bağlantılarının ve rollerinin detaylı bir şekilde incelendiği belirtildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2124263/caglayan-adliyesi-saldirisi-48-tutuklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.