2024 Sevgililer günü ne zaman?

Her yıl Şubat ayında kutlanan Sevgililer Günü dünya çapında kutlanan özel günler arasında yılın en romantik günü olarak yer almaktadır. Peki 2024 Sevgililer günü ne zaman?
Suat Mutlu
|
10 Şubat 2024, Cumartesi - 16:40
2024 Sevgililer günü ne zaman?

Şubat ayına girilmesiyle beraber merak edilen tarihler arasında yer alan 14 Şubat Sevgililer Günü seveni olan insanların merak konusu. 

Sevgililer Günü 14 Şubat 2024 tarihi çarşamba gününe denk gelmektedir.  Bu özel günde, milyonlarca kişi sevdiği kişiyi mutlu edebilmek adına hediyeler alacak ve keyifli vakit geçirecek.

Sevgililer Günün kökeni

Sevgililer Günü, tarihi M.S. III. yüzyıla kadar uzanan köklere sahiptir. Hikayenin bir kısmı, Roma İmparatoru 2. Claudius'un yönetiminde geçmektedir. İmparator, ordusunu güçlendirebilmek için evlenmeyi reddeden Romalı erkekleri suçlamıştır. Bu durumu değiştirmeye çalışan Aziz Valentina ise gizlice çiftleri evlendirmeye devam etmiş ve bu nedenle imparator tarafından cezalandırılarak öldürülmüştür.

Bugün, Sevgililer Günü, aşıkların birbirlerine duydukları sevgiyi ifade etme ve romantik anıları paylaşma fırsatı sunan özel bir gün olarak kutlanmaktadır. Bu anlamlı günde, çiftler birbirlerine olan sevgilerini göstermek adına çeşitli hediyeler almakta ve romantik etkinlikler düzenlemektedirler.

Sevgililer Günü, sadece duygusal bir bağın ifadesi olmanın ötesinde, gelecekteki birliktelikleri için romantik bir yatırım olarak da görülmektedir. Partnerler arasında bu özel gün, sevgi dolu anıların biriktirilmesi ve ilişkinin daha da güçlenmesi için bir fırsat olarak değerlendirilmektedir.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2124322/2024-sevgililer-gunu-ne-zaman
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.