Özgecan Aslan, ölüm yıl dönümünde anılıyor!

11 Şubat 2015 yılında Mersin'de bindiği otobüs şoförü tarafından öldürülen Özgecan Aslan'ın ölümünün ardından 9 yıl geçti. Ölümüyle tüm Türkiye'yi yasa boğan Aslan bugün mezarı başında anıldı.
Kaynak (DHA)
|
11 Şubat 2024, Pazar - 15:16
Özgecan Aslan, ölüm yıl dönümünde anılıyor!

Mersin'de 2015 yılında evine gitmek için bindiği  minibüsün şoförü Ahmet Suphi Altındöken tarafından öldürülen Özgecan Aslan'ın ölümünün üzerinden 9 yıl geçti. 

Özgecan Aslan,  annesi Songül, babası Mehmet Aslan ve yakınları tarafından mezarı başında anıldı. 

Aslan için dualar eden ailesi ve yakınları mezarına da çiçek bıraktı.  Özgecan'ın anne ve babası, evlatlarının mezarı başında  gözyaşlarını tutamadı. 

"Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin"

Songül Aslan, "Allah kimsenin başına böyle bir acı vermesin. Devletimizin artık buna el atmasını istiyoruz. Özgem'den sonra 5 bin kadın öldürüldü. Hiç kimsenin evladı öldürülmesin. Çok acı bir şey. Ölene kadar da unutulmaz bu acı" dedi.

"Kadına şiddetin önüne geçilebilmesi için insanların okuması, düşünmesi, akletmesi lazım"

Mehmet Aslan ise "Ateş düştüğü yeri yakar. 9 yıldır ifade ettiğimiz duyguları maalesef büyük bir kesim anlamadı, anlamamış. Özgecan Aslan, bizim kızımız olarak dünyaya geldi ama kalbi olan, vicdanı olan, canı olan her anne-babanın kızı oldu. Her evin kızı oldu. Kadına şiddetin önüne geçmek mümkün değil, binlerce yıldır olduğu gibi. Kadına şiddetin önüne geçilebilmesi için insanların okuması, düşünmesi, akletmesi lazım" diye konuştu.

Ne olmuştu? 

9 yıl önce 11 Şubat 2015 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde  Psikoloji Bölümü'nde 1. sınıf öğrencisi olarak eğitim gören Özgecan Aslan, bindiği otobüs şoförü  Suphi Altındöken tarafından minibüsle kaçırıldıktan sonra cinsel saldırıya uğradı ve  ardından öldürüldü. Özgecan'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Sanık   Suphi Altındöken ise  müebbet hapis cezasına çarptırıldı.  Adana F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda yatan  Altındöken, 11 Nisan 2016'da bir mahkum tarafından öldürüldü.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2124455/ozgecan-aslan-olum-yil-donumunde-aniliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.