Ankara'da akıl almaz olay: Yanağından makas alınmasına öfkelendi, av tüfeğiyle vurdu

Ankara'nın Altındağ ilçesinde işitme ve konuşma engelli İlkay K., yanağından makas alan Oğuzhan D.'yi tüfeği ile vurarak yaraladı. Gözaltına alınıp, tutuklanan İlkay K. hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Kaynak:DHA
|
23 Şubat 2024, Cuma - 12:31
Ankara'da akıl almaz olay: Yanağından makas alınmasına öfkelendi, av tüfeğiyle vurdu

Olay, Altındağ’da Kale Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, bir kahvehanede arkadaşı Mehmet G. ile oturan 30 yaşındaki kasap Oğuzhan D., daha önce tanımadığı 29 yaşındaki İlkay K.'nin kendisine bakmasından rahatsız olarak, 'Ne bakıyorsun' dedi.

İşitme ve konuşma engelli olan İlkay K., Oğuzhan D.'yi el işaretiyle yanına çağırarak, işaret diliyle kendini anlatmaya çalıştı. Daha sonra Oğuzhan D., İlkay K.'nın yanağından makas alarak ayrıldı.

Kahvehaneye gidip ateş açtı

Bunun üzerine eve gidip, ruhsatsız tüfeğini alan İlkay K., kahvehaneye geri dönerek Oğuzhan D.'ye 3-4 el ateş etti. Ayaklarından yaralanan Oğuzhan D., hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan İlkay K. tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında İlkay K. hakkında, 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

“Bakışlarından rahatsız oldum”

Oğuzhan D., savcılıktaki ifadesinde, İlkay K.'nin kendisine ters ters baktığını belirterek, "Elinde tesbih sallıyordu, bakışlarından rahatsız oldum, 'Ne bakıyorsun' dedim. Bana el, kol hareketi yaptı, sağır ve dilsiz olduğunu anladım. Bana el hareketi ile 'gel' şeklinde işaretler yaptı, ben de aynı şekilde karşılık verdim. Şahıs olay yerinden uzaklaştıktan 5-10 dakika sonra elinde bir beze sarılı tüfekle gelip, üzerime ateş açtı. Şahsı tanımıyorum" dedi.

“Makas alma hareketi çok ağrıma gitti”

İlkay K. ise olay günü Oğuzhan D. ile Mehmet G.'nin alkol aldığından şüphelendiğini ve normal olmadıklarını belirterek, "Oğuzhan D. bana bakarak el, kol hareketi yaptı. Kendisini anlamadım; ben de 'Ne diyorsun?' anlamında hareketler yaptım. Oğuzhan D. yanıma yaklaştı ve yanağımdan makas alarak sıktı. Makas alma hareketi çok ağrıma gitti. Koşarak eve gidip, av tüfeğini alarak yanlarına tekrar gittim. Oğuzhan D.'ye birkaç kez ateş ettim" dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2126153/ankarada-akil-almaz-olay-yanagindan-makas-alinmasina-ofkelendi-av-tufegiyle-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.