Destici: Hocalı Katliamı tek başına derslerle dolu

“Hocalı Katliamı Anma Programı"na katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Hocalı Katliamı, tek başına, Türkler ve Müslümanlar söz konusu olduğunda, uluslararası ilişkilerin, diplomasinin, ne şekilde ve hangi mantık düzleminde seyrettiğiyle ilgili çok önemli derslerle doludur" dedi.
Kaynak: AA
|
27 Şubat 2024, Salı - 00:25
Destici: Hocalı Katliamı tek başına derslerle dolu

Alperen Ocakları'nın öncülüğünde, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen "Hocalı Katliamı Anma Programı", İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Programda, Hocalı Katliamı'nın dehşetini anlatan bir sunum yapılarak katılımcılar o günün acılarıyla yüzleştirildi.

DESTİCİ'DEN KATLİAMDA YAŞAMINI YİTİRENLERE SAYGI

Programda konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, katliamda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Destici, Hocalı'da yaşananların, yakın tarihin en trajik olaylarından biri olduğuna dikkat çekti ve Ermeni güçleri tarafından 613 Azerbaycan Türkü'nün katledildiğini, 487 kişinin yaralandığını belirtti.

KATLİAMIN KORKUNÇ DETAYLARI VE ULUSLARARASI TEPKİSİZLİK

Destici, birçok masumun yakıldığını, gözlerinin oyulduğunu ve başlarının kesildiğini vurgulayarak, İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün bu olayları "katliam" olarak nitelendirdiğini söyledi. Ancak, Karabağ'ın 30 yıl boyunca işgal altında kalmasına rağmen, uluslararası toplumun ve kuruluşların Ermenistan'a herhangi bir yaptırım uygulamadığına işaret etti.

ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE İKİYÜZLÜLÜK ELEŞTİRİSİ

Destici, "Hocalı Katliamı'nın, özellikle Türkler ve Müslümanlar söz konusu olduğunda, uluslararası ilişkilerin ve diplomasinin hangi mantık düzleminde işlediğine dair önemli dersler içerdiğini" ifade etti. Bu durumun, uluslararası toplumun ikiyüzlülüğüne ve adaletsizliğine dair çarpıcı bir örnek teşkil ettiğini belirtti.

ALPEREN OCAKLARI VE AZERBAYCAN'IN KARARLILIĞI

Alperen Ocakları Genel Başkanı Ali Can Kocaman, Ermenistan'ın bu vahşeti tüm dünyanın gözü önünde gerçekleştirmesine rağmen, Birleşmiş Milletler ve Batı'nın sessiz kalmasını eleştirdi. Kocaman, Karabağ'da dalgalanan Türk bayrağının, gelecekteki zaferlerin müjdecisi olduğuna inançlarını dile getirdi.

AZERBAYCAN-TÜRKİYE DAYANIŞMASI

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, programa katkıda bulunan Alperen Ocakları ve BBP yetkililerine teşekkürlerini sundu. Memmedov, Azerbaycan ve Türkiye'nin sıkı dayanışması sayesinde, 30 yıl süren sorunları bir yılda çözme başarısına ulaştıklarını vurguladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2126696/destici-hocali-katliami-tek-basina-derslerle-dolu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.