Yunanistan'da ana muhalefet hükümetten Gazze için ateşkes çağrısı yapmasını istedi

Yunanistan'da ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifak (SYRIZA), Yunan hükümetinin Gazze'de ateşkes çağrısında bulunmasını talep etti.
AA
|
01 Mart 2024, Cuma - 19:38
Yunanistan'da ana muhalefet hükümetten Gazze için ateşkes çağrısı yapmasını istedi

İsrail, 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren Gazze'ye haince saldırılarını sürdürüyor.

Tel Aviv yönetiminin insanlık dışı saldırılarına karşı neredeyse tüm dünyadan sesler yükseliyor.

Bölgede İsrail ordusu ve Hamas arasında tekrar bir ateşkesin sağlanabilmesi adına dünya liderlerinden açıklamalar geliyor.

Son olarak ateşkes çağrısı yapmayan ve konuya ilişkin çekimser tavır sergileyen Yunanistan hükümetine Yunanistan ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifak (SYRIZA) ateşkes çağrısı yapması yönünde açıklama yaptı.

SYRIZA'dan yapılan açıklamada ateşkes talep etmek yerine hükümeti her koşulda müttefik" gibi davranmakla suçlandı.

SYRIZA'dan yapılan açıklamada, İsrail'in bombardımanı sonucu insani yardım almayı bekleyen yüzlerce Filistinlinin ölmesi ve yaralanmasının ardından, SYRIZA'nın Gazze'deki güvenlik hakkında endişeli olduğu aktarıldı.

Panhelenik Sosyalist Hareket'den de açıklama geldi

Muhalefet partisi Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) Dış Politika Sorumlusu Dimitris Mancos da konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Mancos, İsrail'in Gazze'deki yardım bekleyen sivillere saldırmasını kınayarak Gazze için  ateşkes çağrısı beklediklerini ifade etti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2127347/yunanistanda-ana-muhalefet-hukumetten-gazze-icin-ateskes-cagrisi-yapmasini-istedi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.