Ankara Yelken Kulübü’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde tüm kadınlara “birlikte yelken açma” daveti

Ankara Yelken Kulübü (AYK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde tüm kadınlara Mogan Gölü’nde ücretsiz yelken deneyimi yaşatacak.
Ersin Küçükbarak
|
08 Mart 2024, Cuma - 09:50
Ankara Yelken Kulübü’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde tüm kadınlara “birlikte yelken açma” daveti

Ankara Yelken Kulübü, başkentin önemli STK’ları arasında yer alıyor.

Bozkırın ortasında yelken keyfi yaşatan AYK, Ankara’ya değer katıyor.

AYK, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, tüm kadınlara anlamlı bir jest yaptı.

Kadınlara “10 Mart’ta Mogan AYK Marina’da Buluşalım” çağrısı yapan AYK,  tecrübesi olsun ya da olmasın tüm kadınlara ücretsiz yelken keyfi yaşatacak.

Üstelik, kadınlar, yine kadın kaptanlarla yelken açacak.

AYK kadınlar Günü etkinliği 10 Mart Pazar günü 12.00-16.00 saatleri arasında yapılacak.

AYK’nın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; “Kadınların toplumsal halkada eşitlik, adalet ve kadın hakları  için mücadelesini hatırlatmak ve farkındalık yaratmak için 10 Mart’ta tüm kadınları, deneyim aranmaksızın  ücretsiz  bir etkinlik ile yelken yapmaya davet ediyoruz” denildi.

350 sporcudan 100’ü kadın

Kurulduğu 2000 senesinden beri gündelik yaşamın içinde var olan toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek adına kadın yelkencilere ayrıcalıklar sunarak aralarına katılmaya teşvik ettiklerinin altını çizen AYK, 350 lisanslı sporcusunun yaklaşık 100 tanesini n kadınlardan oluştuğunu vurguladı

“Deneyimli  kadın kaptanlarımız eşliğinde yelken yapmaya davet ediyoruz”

AYK, 8 Mart Dünya kadınlar Günü  açıklamasında şunlar dile getirildi:

“Yaşamın her alanında üretim ve yaratıcı değerlerin en büyük karşılığı olarak yelken sporunda da var olma mücadelesi veren tüm Türk Kadınlarını; Atlas Okyanusunu geçen ilk Türk Kadın yelkenci  olan Başak Mireli’nin açtığı yolda destek olmak adına 10 Mart Pazar günü kulübümüzde düzenleyeceğimiz ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘ etkinliğine deneyimli  kadın kaptanlarımız eşliğinde yelken yapmaya davet ediyoruz. Etkinliğe katılmak ücretsiz olup deneyim şartı aranmamaktadır.

Mavi dünyanın en parlak incileri tüm kadın yelkencileri hayallerini gerçek kılmak için aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2127853/ankara-yelken-kulubunden-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-cercevesinde-tum-kadinlara-birlikte-yelken-acma-daveti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.