İsrail'den Hizbullah'a sert tepki: Saldırılar artacak

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hizbullah'a yönelik saldırıları artırma kararı aldıklarını açıkladı. Son saldırılar ve örgüt lideri Hasan Nasrallah'ın sorumluluğunu vurgulayan Gallant, İsrail'in "savunma pozisyonunu takibe dönüştüreceğini" belirtti.
Kaynak: AA
|
29 Mart 2024, Cuma - 20:37
İsrail'den Hizbullah'a sert tepki: Saldırılar artacak

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hizbullah'a yönelik saldırılarını artırmayı planladıklarını açıkladı. The Times of Israel'in haberine göre, Savunma Bakanı Gallant, Safed'deki Kuzey Ordu Komutanlığı'nda konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gallant'ın açıklamaları, İsrail'e ait insansız hava araçlarının Lübnan'ın Sur kentinin Bazuriye beldesi yolu üzerinde bir araca düzenlediği saldırıda Hizbullah mensubu Ali Abd Hasan Naim'in öldürülmesi ve savaş uçaklarının Suriye'nin Halep vilayetindeki uluslararası havalimanı ile savunma fabrikalarını hedef aldığı iddia edilen saldırıların ardından geldi.

Gallant, İsrail'in Hizbullah'a karşı "savunma pozisyonunun artık takibe dönüşeceğini" belirterek, "Beyrut'ta, Şam'da ve daha uzak yerlerde örgütün faaliyet gösterdiği her yere ulaşacağız." dedi.

Lübnan'da meydana gelen zararların sorumlusunun Hizbullah ve öldürülen mensuplarının sorumlusunun da Hareketin Genel Sekreteri Hasan Nasrallah olduğunu savunan Gallant, İsrail ordusunun "(Hizbullah'a karşı) harekatı genişleteceğini ve kuzeydeki saldırı oranını artıracağını" kaydetti.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2131553/israilden-hizbullaha-sert-tepki-saldirilar-artacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.