Erdal Beşikçioğlu Etimesgutluların isteğini yerine getiriyor 'Vali' filmi gerçeğe dönüşüyor

Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, vatandaşın beklentisini hayata geçiriyor. Artık Etimesgut Belediyesi’nde protokol kapısı olmayacak.
Ersin Küçükbarak
|
04 Nisan 2024, Perşembe - 14:12
Erdal Beşikçioğlu Etimesgutluların isteğini yerine getiriyor 'Vali' filmi gerçeğe dönüşüyor

31 Mart seçimleri Ankara’da büyük bir yarışa sahne oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi, büyükşehirde Ak Parti’nin oylarını neredeyse ikiye katlarken, 13 ilçeyi daha kazandı.

Bu tarihi başarı tartışmalar arasında geldi.

O tartışmaların odağındaki isimlerden birisi de CHP Lideri Özgür Özel’in Etimesgut adayımız diyerek ismini açıkladığı sanatçı Erdal Beşikçioğlu idi.

ABB başkan adayı Mansur Yavaş’ın O’nu istemediği söylendi, kazanamayacağı yazıldı.

Ama Mansur Yavaş Beşikçioğlu’na desteğini ortaya koydu.

CHP Ankara İl Örgütü’nün de tam desteğini alan ve kamuoyunda hem ‘Vali’ filmi hem ‘Behzat Ç’. dizisindeki rolleriyle efsane olan Beşikçioğlu, rakibi Enver Demirel’e 26 puan fark atarak yüzde 56,61 oy ile seçimi kazandı.

Beşikçioğlu, bugün mazbatasını alarak görevi devralacak.

Ünlü sanatçı ve çiçeği burnunda belediye başkanı Erdal Beşikçioğlu, mazbatasını almadan önce sosyal medyadan önemli mesajlar verdi.

"Vali" filmi gerçek oluyor

Erdal Beşikçioğlu, seçim sürecinde herkesin vatandaşla doğrudan iletişim kuran bir belediye istediğine işaret ederek, belediyede protokol kapısı olmayacağını duyurdu.

Bir başka deyişle, Beşikçioğlu tam da vatandaşın istediği gibi filmdeki uygulamayı gerçeğe dönüştürecek.

Beşikçioğlu’nun mesajı bununla sınırlı kalmadı.

Etimesgut’un 3 üniversiteye ev sahipliği yaptığına işaret eden Erdal Beşikçioğlu, “1 tane bile öğrenci yurdumuz yok” diyerek önceliklerinin yurt yapmak olacağının altını çizdi.

Beşikçioğlu, “Eğitim seviyesi yüksek ama sosyal kültürel etkinlikler sınırlı” ifadeleriyle yeni etkinliklerin başlayacağının sinyalini verdi.

Erdal Beşikçioğlu, Eryaman ve Çayyolu’nu bağlayacak ve ilçelerini içine alacak  raylı sistem projesini de Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapacakları müjdesini verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2132428/erdal-besikcioglu-etimesgutlularin-istegini-yerine-getiriyor-vali-filmi-gercege-donusuyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.