Danilo Oliveira kimdir?

Premier Lig kulübü Nottingham Forest'ta oynayan Brezilyalı profesyonel futbolcu Danilo Oliveira kimdir?
Canan Salman
|
11 Mayıs 2024, Cumartesi - 14:26
Danilo Oliveira kimdir?

Danilo dos Santos de Oliveira, 29 Nisan 2001'de doğmuş, sadece Danilo veya Danilo Oliveira olarak bilinen Brezilyalı bir profesyonel futbolcudur ve Premier Lig takımlarından Nottingham Forest'ta orta saha oyuncusu olarak oynamaktadır.

Kariyer Erken kariyer Salvador, Bahia'da doğan Danilo, gençlik yıllarında Bahia'yı temsil etti, ancak kulüp tarafından serbest bırakıldı. 2017'de, 16 yaşında, bir sosyal proje aracılığıyla PFC Cajazeiras'a katıldı, kısa bir süre Jacuipense'de bulunduktan sonra. 17 yaşında, 5 Mayıs 2018'de, Campeonato Baiano Segunda Divisão maçında Conquista'ya karşı oynanan ve 4-0 kazanılan maçta ikinci yarıda oyuna girerek Cajazeiras için profesyonel maçına çıktı.

Palmeiras 2018'de Danilo, başlangıçta 17 yaş altı takımı için Palmeiras'a katıldı. Gençlik yapılanmasında ilerledi ve sonrasında 20 yaş altı takımı için ilk 11'de başlayarak, 6 Eylül 2020'de Série A'da sahaya çıktı ve Red Bull Bragantino'ya karşı deplasmanda 2-1 kazanan maçta Patrick de Paula'nın yerine oyuna dahil oldu.

10 Eylül 2020'de, Danilo resmen Palmeiras tarafından satın alındı ve kulüple beş yıllık bir sözleşme imzaladı. İlk profesyonel golünü 2 Aralık'ta attı ve Delfín SC'ye karşı oynanan ve 5-0 kazanılan Copa Libertadores maçında takımının beşinci golünü attı.

Nottingham Forest Ocak 2023'te Danilo, tahmini 16 milyon pound karşılığında Premier Lig takımı Nottingham Forest'a katıldı ve İngiliz kulübüyle altı buçuk yıllık bir sözleşme imzaladı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2137908/danilo-oliveira-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.