İsrail ekibiyle sürtüşen Hollandalı şarkıcı Joost Klein, Eurovision Şarkı Yarışması'ndan ihraç edildi

İsrail ekibiyle gerilim yaşayan ve Hollanda'yı yarışmada temsil eden Joost Klein, Eurovision 2024 finalinden diskalifiye edildi. Eurovision bu tavrını, "Uygunsuz davranışlara karşı sıfır tolerans politikası izliyoruz" diye açıkladı.
Ersin Küçükbarak
|
11 Mayıs 2024, Cumartesi - 16:35
İsrail ekibiyle sürtüşen Hollandalı şarkıcı Joost Klein, Eurovision Şarkı Yarışması'ndan ihraç edildi

Eurovision Şarkı Yarışması’na İsrail gölgesi düştü.

İsveç’in malmö kentindeki finaller öncesi dün düzenlenen basın toplantısında İsrailli temsilci Eden Golan'a, Polonyalı bir gazeteci, "Etkinliğe katılarak diğer katılımcılar için bir güvenlik riskine neden olduğunu düşünüp düşünmediği" şeklinde soru yöneltti.

Hemen araya giren İsveçli sunucu Jovan Radomir ise  Golan'a "soruya cevap vermek zorunda olmadığını" söyledi.

Bu sırada Hollandalı temsilci Joost Klein da yüksek sesle "Neden olmasın?" dedi.

Bu tavır Eurovision organizatörlerini rahatsız etti.

Organizasyondan; Hollandalı temsilci Klein'ın, bir ekip üyesine yönelik davranışının "yarışma kurallarının ihlali" olarak değerlendirildiği açıklaması yapıldı.

"Yarışmadaki tüm personel için güvenli ve emniyetli bir çalışma ortamı sağlamaya kararlıyız." denilen açıklamada Klein'ın final yarışmasından diskalifiye edildiği duyuruldu.

Olay başka bir sanatçı veya delegasyon üyesini kapsamıyor.

İngiliz The Guardian Gazetesi, Klein ile İsrail heyeti arasındaki sürtüşme ve Hollandalı şarkıcının diskalifiye edilmesinin, olayın siyasi nitelikte olduğu yönündeki spekülasyonları alevlendirdiğini yazdı.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2137915/israil-ekibiyle-surtusen-hollandali-sarkici-joost-klein-eurovision-sarki-yarismasindan-ihrac-edildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.