Fenerbahçe’den Dursun Özbek’e sert yanıt

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in İstanbul Ticaret Odası'nda yaptığı açıklamalara sert bir yanıt verdi. Sarı-lacivertli kulüp, Özbek'in kendilerini hedef alan sözlerini "hadsizce" olarak nitelendirirken, futbol propagandası yapılan bir ortamda deprem felaketine odaklanılması gerektiğini vurguladı.
Afife Kaya
|
11 Mayıs 2024, Cumartesi - 20:35
Fenerbahçe’den Dursun Özbek’e sert yanıt

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in İstanbul Ticaret Odası'nda yaptığı açıklamalara sert bir yanıt verdi. Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Özbek'in Fenerbahçe'yi hedef alan sözlerine karşı tepki gösterildi.

Açıklamada, Özbek'in kulübü hedef alan ifadelerine vurgu yapılarak, “Bugün Dursun Özbek’in kulübümüzü de hadsizce hedef aldığı, ‘Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ’yle. 100 tane de gelin siz yapın. Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin.’ şeklindeki sözlerini utançla takip ettik.” denildi.

Ayrıca, Özbek’in sözlerine karşılık verilmemesinin, gerginliği arttırmamak adına olduğu belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:

“Binlerce canımızı kaybettiğimiz, ülkemizin yaşadığı en büyük acılardan biri olan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız, renkleri, ayrılıkları, kavgaları bir kenara bırakıp omuz omuza bölgedeki insanlarımıza bir nebze destek olmayı amaçladığımız bir durumda, futbol propagandası yapan bir insanın, insani değerlerini sorguluyoruz. Bu konuda söylenecek çok sözümüz, verilecek cevaplarımız olduğunu, ancak ülkemizin, toplumumuzun ve her şeyden önce depremden etkilenen kıymetli halkımızın gündemini böylesine akıl almaz bir yaklaşımla meşgul etmekten imtina ettiğimizi vurgulamak istiyoruz. Bu şahsın ortaya koyduğu acınası tutumu, vicdanı olan herkesin ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2137928/fenerbahceden-dursun-ozbeke-sert-yanit
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.