Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tasarruf tedbirleriyle yaşanan değişimi anlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Hatay Valisi ve milletvekilleriyle beraber aynı otobüse binerek yolculuk ederken tasarruf tedbirlerinin etkisini “Tek bir araçta gidip geliyoruz. Şimdi herhalde 200 tane araç olması lazımdı arka tarafta, ondan kurtarmış olduk" sözleriyle anlattı.
Ersin Küçükbarak
|
11 Mayıs 2024, Cumartesi - 18:07
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tasarruf tedbirleriyle yaşanan değişimi anlattı


Türkiye yüksek enflasyonla mücadele ediyor.

Bu mücadelenin olmazsa olmaz bir ayağı da kamunun tasarruf etmesi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, mali disiplinden taviz vermiyor.

Nitekim TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de bir etkinliğe heyetle birlikte otobüsle gitmesi kameralara yansıdı.

Özhaseki, yolculuk esnasındaki sohbette tasarruf tedbirlerinin önemine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın tasarruf çağrısına destek veren Özhaseki, protokol seyahatlerinde gereksiz araç kullanımının sona erdiğini dile getirdi.

Özhaseki, artık tek bir araçla gidildiğini, bu sayede tasarruf edildiğini söyledi.

Tasarruf tedbirlerinin muhabbete de vesile olduğunu belirten Özhaseki,  Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kabinede brifing verdiğini kendilerinin de buna canı gönülden katıldıklarını vurguladı.

Özhaseki şunları ifade etti:


Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, kamuda taşıtlar, binalar, haberleşme giderleri, cari harcamalar, hizmet içi eğitim, yurt dışı seyahat, kamu istihdamı gibi alanda tasarruf kültürünü güçlendirecek adımlar atacaklarını açıklamıştı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2137931/cevre-ve-sehircilik-bakani-mehmet-ozhaseki-tasarruf-tedbirleriyle-yasanan-degisimi-anlatti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.