Wayne Hennessey kimdir?

Premier Lig kulübü Nottingham Forest ve Galler milli takımında kaleci olarak oynayan Galli profesyonel bir futbolcu Wayne Hennessey kimdir?
Barış Yılmaz
|
12 Mayıs 2024, Pazar - 14:30
Wayne Hennessey kimdir?

Wayne Robert Hennessey, 24 Ocak 1987 doğumlu, Galatasaray'ın profesyonel futbolcusu ve Galler milli takımı kalecisi olarak tanınan bir Galli futbolcudur.

Hennessey'nin kariyeri, Stockport County'de kiralık olarak bulunduğu sırada Football League tarihinde peş peşe temiz kapanış rekoru kırmasıyla dikkat çekmektedir. Yetenekleri onu Wolverhampton Wanderers, ardından Crystal Palace ve son olarak Burnley'e götürmüştür. Şu anda ise Premier Lig ekibi Nottingham Forest'ta kalecilik yapmaktadır.

Uluslararası arenada, Hennessey, UEFA Euro 2016, UEFA Euro 2020 ve 2022 FIFA Dünya Kupası gibi büyük turnuvalarda yer alarak Galler milli futbol takımı için önemli bir oyuncu olmuştur. Deneyimi ve Galler futbol sahnesine katkıları, onu güvenilir ve yetenekli bir kaleci olarak tanımlamaktadır.

Futbol dışında, Hennessey 2019 yılında, Max Meyer tarafından Instagram'da paylaşılan bir grup fotoğrafında Nazi selamı verdiği şeklinde yorumlanan bir olayla gündeme gelmiştir. Bu olay, kendisinden benzer jestleri gösteren maç fotoğrafları sunmasına rağmen, dikkat çekmiş ve incelenmiştir.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138050/wayne-hennessey-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.